Zdrowie jest najważniejsze, więc o nie dbaj!

biegacze5

Każdy człowiek powinien dobrze się odżywiać, by jego organizm był w jak najwyższej formie. Jednak nie samym odżywianiem zdrowie można zbudować, ponieważ potrzebny jest też sport, bo sport to przecież zdrowie! Zwykłe jedzenie czasem nie wystarcza, więc z pomocą przychodzą odżywki białkowe, które zawierają odpowiednie ilości białka.

Białko to najczęściej jest odpowiednio dobierane i selekcjonowane przez ekspertów – dzięki czemu takie białko nie jest dla człowieka niebezpieczne. Jednak aby nasze ćwiczenia przynosiły efekty potrzebna jest odpowiednia dieta. Z pomocą mogą nam przyjść różni dietetycy, jednak sami też możemy odpowiednio dostosować swoją dietę. Bardzo ważnym elementem jest też dobór odpowiednich suplementów, dlatego gdy biegamy powinniśmy używać takich suplementów jak odżywki dla biegaczy a nie dla kulturystów, którzy potrzebują innych mieszanek. Powinniśmy się zaopatrywać w takie suplementy ponieważ nie możemy dopuścić do niedoborów cennych składników w diecie sportowca.

biegacze4

 

Musimy omijać takie niedobre substancje jak zwykłe roztwory do spalania tłuszczu – musimy o siebie dbać by nie zachorować dlatego odpowiednie odżywki do biegania są zalecane. Odpowiednia suplementacja pomaga. Dostarczanie organizmowi odpowiednich witamin również jest bardzo ważne. Szczególnie przy bieganiu czy siłowni, ponieważ tam wytraca się ich najwięcej. Pracujmy nad sobą od wewnątrz bo od psychiki człowieka zaczyna się jego zdrowie i dobra forma. Masa którą możemy zdobyć ćwicząc jest też bardzo istotnym czynnikiem więc należy na nią uważać gdy ćwiczymy bo nasze zapotrzebowanie na jedzenie gwałtownie wzrośnie a z nią nasza siła i energia.
Wysiłek fizyczny nie zabiera nam energii lecz nam jej dodaje! Dbajmy o siebie bo zdrowie mamy tylko jedno. To od nas zależy jacy będziemy i co dostarczymy naszemu organizmowi jako pokarm… A przecież nie chcemy na starość być schorowani.

13899780126_ff270af67f_o
Pomyślmy także o naszych dzieciach – gdy będziemy zdrowi dostaną one lepszy materiał genetyczny a dzięki temu będą bardziej odporne na wszelkie choroby i zagrożenia czekające na nich w szkole, przedszkolu czy pracy. Pamiętajmy o nich także! Starajmy się ćwiczyć pod okiem specjalistów, szczególnie gdy jesteśmy nowicjuszami. W sporcie łatwo o kontuzję więc także odwiedzajmy często lekarzy czy to rodzinnych czy specjalistycznych.
Jedzmy smacznie i zdrowo, bo dzięki temu poprawimy swój nastrój i samopoczucie. Dzięki temu zmienimy nasze otoczenie na lepsze a dzięki temu… Kto wie, może i świat? Bądźmy zdrowi i dbajmy o siebie!

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*