Zastosowanie dziegciu w kosmetykach

5388146683_2f9988f45c_b

W dawnych czasach dziegieć stanowił bardzo ważną substancję o szerokim działaniu w różnorodnym zastosowaniu. Wytwarzano z niego leki oraz stosowano jako klej czy uszczelnienie do beczek. Stanowił również doskonały odstraszacz na mole przez co zabezpieczał tkaniny lniane przed zniszczeniem.

Bardzo popularne i skuteczne są obecnie znane od dawna kosmetyki z dziegciem. Wykazuje on działanie, przeciwzapalne, przeciwgrzybiczne, przeciw pasożytom i przeciwświądowe. Znane są również jego właściwości antycellulitowe stąd też krem z dziegciem jest wysoce pożądanym kosmetykiem o potwierdzonej skuteczności. Lata doświadczeń z tą substancją sprawiły, że kosmetyki z dziegciem stały się bardzo rozpowszechnione i cenione przez wszystkich klientów na całym świecie.

birch-1337498_1280

Dziegieć powstaje w wyniku destylacji kory brzozy i jest lepką substancją o kolorze brunatnym. Dawniej jego pozyskiwanie było pilnie strzeżoną tajemnicą, dziś natomiast ten proces jest prowadzony na skalę masową jednak jest on również czasochłonny. Dokładny jego skład jest niestety jak dotąd nieznany ale wiadomo, że znajdują się w tej niezwykłej substancji takie składniki jak: betulina, gwajakol, benzen, ksylen, fenol, substancje żywiczne, kwasy organiczne, fitoncydy.

Krem z dziegciem doceniło już miliony użytkowników na całym świecie, ponieważ wykazuje on dużo właściwości leczniczych i polecany jest dla osób, które mają szczególne problemy ze skórą. krem z dziegciem używany jest między innymi w zwalczaniu takich schorzeń jak: grzybice skóry, łuszczyca, trądzik czy atopowe zapalenie skóry.

Kosmetyki z dziegciem spełniają doskonale rolę środka przeciwłupieżowego i wykazują wysoką skuteczność w leczeniu każdej z wymienionych chorób. Powrót do medycyny naturalnej czy korzystanie z zasobów przyrody może przynieść naprawdę nieziemskie pozytywne skutki w leczeniu. Kosmetyki z dziegciem spełniają się przy: zahamowaniu nadmiernego wydzielania łoju, zmniejszeniu rogowacenia skóry, złagodzeniu wszelkiego rodzaju podrażnień skórnych, zmniejszeniu świądu skórnego, przyspieszeniu usuwania martwego naskórka, przyspieszeniu gojenia ran, szybszej regeneracji uszkodzonej powierzchni skóry.

skin-care-1309504_1280Krem z dziegciem to jedno z najlepszych rozwiązań jakie możemy oferować naszej skórze. Posiada wszelkie właściwości lecznicze i doskonale nadaje się również do skóry zdrowej. Poprawia koloryt i napięcie skóry, odżywia i zapobiega powstawaniu chorób. Leczy nawet najdrobniejsze stany zapalne czy drobne otarcia lub skaleczenia, które przecież zdarzają się każdemu z nas.

Pilnie strzeżona przez lata tajemnica pozyskiwania dziegciu ujrzała światło dzienne i dzięki temu wszyscy możemy korzystać z dobrodziejstw natury jakim jest ta przedziwna wręcz magiczna substancja, o której mimo dalece rozwiniętej technologii wciąż wiemy niewiele. Jedyną pewną rzeczą jaką można o niej powiedzieć jest to, że nie szkodzi ale wręcz pomaga na wszelkiego rodzaju dolegliwości skórne. Pozyskiwany jest nie tylko z brzozy ale również z sosny i dostępny przede wszystkim w aptekach.

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*