Zasady programu Mieszkanie dla Młodych

mdm6

W ostatnim czasie bardzo dużo osób decyduje się wybudować swój własny dom lub też kupić mieszkanie. Jest to marzenie wielu jednak nie każdego stać na taką inwestycje. Zatem co można zrobić w tym przypadku?


Mieszkanie dla Młodych – zasady programu

Najlepszym rozwiązaniem w tym przypadku jest zakup odpowiedniego mieszkania. Takich mieszkań na rynku jest obecnie bardzo dużo i często nie są one zbyt drogie. Warto pamiętać, że aktualnie istnieje wiele programów, dzięki którym możemy ubiegać się o dofinansowanie do takiego mieszkania. Jest to między innymi rządowy program Mieszkanie dla Młodych. Zatem jakie są główne zasady tego programu?

mdm

Przede wszystkim jak sama nazwa wskazuje, ten program jest przeznaczony dla młodych osób, które nie ukończyły wieku 35 lat. W przypadku małżonków decyduje wiek młodszego małżonka. Także jeżeli chcemy wziąć udział w tym programie, nie możemy posiadać innego mieszkania na własność. Aby ubiegać się o takie mieszkanie musimy także zaciągnąć kredyt o wartości przynajmniej 50% mieszkania, na 15 lat.

Mieszkanie dla Młodych a warunki dofinansowania

Dofinansowania w tym programie są bardzo różnorodne. Wiele osób może liczyć między innymi na dofinansowanie do 50 metrów kwadratowych. Dla osób samotnych oraz małżeństw bez dzieci dopłata wynosi 10% do wkładu własnego, z kolei jeżeli osoby mają co najmniej jedno dziecko dopłata wynosi 15%. W przypadku małżeństw z dwójką dzieci dopłata wynosi 20%, analogicznie w przypadku trójki dzieci- 30%. Na dodatkowe 5% można liczyć w przypadku wcześniejszej spłaty kredytu lub też gdy urodzi się kolejne dziecko.

Dopłaty do mieszkań dla młodych

Przede wszystkim powinniśmy mieć świadomość tego, iż dopłaty z programu Mieszkanie dla Młodych mogą się różnić w zależności od województwa, w którym jesteśmy zameldowani. Aby uzyskać taką dopłatę bardzo ważny jest także fakt zaciągnięcia kredytu w złotówkach. Bardzo wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jednak jeżeli kredyt będzie zaciągnięty w innej walucie, takie dopłaty oraz dofinansowania mogą nas nie obejmować.

mdm2

Program Mieszkanie dla Młodych w ostatnim czasie stał się bardzo popularny. Jest to nowość wprowadzona obecnie przez rząd, dzięki której wiele młodych osób ma większe szanse na zakup własnego mieszkania, a co za tym idzie, mają zapewniony lepszy start. Decydując się na udział w tym programie warto odpowiednio wcześniej zapoznać się z jego zasadami, ponieważ nie każdy młody człowiek może wziąć w nim udział. Należy spełnić odpowiednie warunki, aby móc ubiegać się o takie mieszkanie.

Chcesz wiedzieć więcej o warunkach MDM? Koniecznie odwiedź stronę http://geogrupa.pl/pl/mieszkania-dla-mlodych

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*