Zajęcia fitness, siłownia i ćwiczenia TRX pomogą nam zadbać o formę

1

Wszyscy powinniśmy zadbać o swoją formę fizyczną. Jest to bardzo ważne, szczególnie w czasach, gdy większość dnia spędzamy siedząc przed komputerem czy telewizorem. Odpowiednio dopasowane i regularne treningi pozwolą więc nie tylko zadbać o aspekty wizualne naszego ciała, ale i spowodować, że uchronimy się przed wieloma groźnymi chorobami, szczególnie właśnie tymi cywilizacyjnymi, wynikającymi ze zbyt małej ilości ruchu.


Kobietom są tu szczególnie polecane zajęcia fitness, jako że panie zazwyczaj chcą zrzucić nieco zbędnych kilogramów i ukształtować swoje ciało, wytwarzając ponętne krągłości tu i ówdzie. Takie serie ćwiczeń fitness potrafią być bardzo przyjemne, ciekawe, a do tego wykonywane w grupie dobrze działają na wzajemną motywację i na pewno szybko się takimi zajęciami nie znudzimy.

Panom z kolei polecana jest raczej siłownia, z tego względu, że większość mężczyzn chciałoby nabrać nieco masy mięśniowej, wyglądać bardziej męsko i budzić swą fizjonomią zachwyt. By to osiągnąć trzeba ćwiczyć z solidnymi ciężarami, regularnie i oczywiście pod okiem instruktora, który rozpisze nam odpowiedni, indywidualny trening.

Dla tych z kolei, którzy chcieli by poćwiczyć co prawda siłowo, ale nie koniecznie przy użyciu typowych ciężarów, bo na przykład mają problem ze stawami, polecany jest trening TRX. Jest to metoda treningowa polegająca na wykorzystaniu swojego ciężaru ciała i specjalnych pasów, bez żadnych zewnętrznych obciążeń. Jest ona bardzo bezpieczna, efektywna, a do tego szeroko polecana.

Więcej na: https://atlanticsports.pl/oferta-fitness/

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*