Zabiegi dentystyczne

23125818169_eff0c0cb2a_o

Dbałość o zęby powinna być wpajana już małym dzieciom. Codzienne, dokładne szczotkowanie zębów, ograniczenie słodyczy i słodkich napojów niszczących szkliwo, a także regularne wizyty u dentysty potrafią zapobiec wielu przykrym zabiegom w przyszłości.

Często jednak zdarza się tak, że mimo prawidłowej higieny jamy ustnej niezbędne okazuje się leczenie kanałowe. Zajmuje się tym specjalny dział stomatologii, czyli endodoncja. Głównie zajmuje się rozpoznaniem oraz leczeniem chorób miazgi zęba, a podstawową metodą wykorzystywaną w leczeniu jest właśnie leczenie kanałowe, szczególnie zalecane przy martwicy miazgi lub sporych ubytkach próchniczych.

Kolejnym, dość powszechnym powodem wizyt u dentysty jest aparat na zęby. Najczęściej zakładany jest on w wieku dziecięcym, ale zdarza się, że decydują się na niego dorośli. Przede wszystkim ma służyć korekcie położenia zębów w jamie ustnej oraz leczenia wad zgryzu. Wybór materiału jest kwestią indywidualną, może to być najbardziej popularna stal nierdzewna czy aparaty kryształowe lub ceramiczne, które są prawie zupełnie niewidoczne. Kraków jest miejscem zapewniającym wiele doświadczonych, specjalistycznych gabinetów, który odpowiednio zajmie się konkretnym problemem. Wybór zależy często nie tylko od profesjonalizmu, ale i lokalizacji czy ceny.

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*