Wszystko dla Mercedesa

4736836858_256fac1d6d_b

Każdy z nas chciałby móc poruszać się samochodem z gwiazdką z przodu. Niestety nie każdego na tak cudne autko stać. Nie każdego ? To jest wątpliwe stwierdzenie. Można kupić przecież nieco starszy samochód w okazałej cenie i móc cieszyć się tym cudnym niemieckim samochodem. Niektórzy jednak obawiają się, że stary samochód to spory wkład finansowy i że z czasem większość części będzie do wymiany.

Są jednak też niesamowici fanatycy tego modelu, którzy odgrzebują klasyki. Jak się okazuje Mercedes wcale nie musi być naszą wielką skarbonką. W dzisiejszych czasach serwisy Mercedesa są w stanie naprawić naprawdę wszystko. Dodatkowo nie musimy udawać się do samego partnera tej marki, ponieważ istnieje dużo mniejszych warsztatów, które za przystępną cenę są w stanie naprawić zupełnie wszystko. Dodatkowo można zaopatrzyć się w części mercedes używane co równie znacząco obniży ewentualne koszta naprawy.

Ludzie, którzy siedzą w handlu motoryzacyjnym stale powtarzają, że dla nich liczy się przede wszystkim znana w tym świecie marka oraz ilość dostępnych modeli, części i cen. Mercedes to jedna z największych jeśli nie największa korporacja zajmująca się motoryzacją. Dostęp do ich części jest naprawdę wszech dostępny. Wiadomą sprawą jest, że możemy zakupić oryginalne części w autoryzowanym salonie. Tam jednak ceny mogą nas nieco zwalić z nóg, jeśli nie dysponujemy sporym zapasem gotówki ” w skarpetce”. Drugą opcją są jednak tak zwane „zamienniki”. Dla mnie ta opcja jest akurat najgorszą. Części te często mają znane wszystkim znaczniki „Made in China”. Wiadomo, że wiąże się to praktycznie z zupełnym brakiem gwarancji i bardzo często również niezadowoleniem klienta. Warto więc zastanowić się nad częściami używanymi. Na rynku możemy dostać je zarówno w małych sklepikach z auto częściami, jak również na giełdach motoryzacyjnych. W tym właśnie przypadku widzę kilka atutów. Po pierwsze mamy pewność, że części są oryginalne, ponieważ sami możemy dokładnie sprawdzić czy wszystko się zgadza. Po drugie, dzięki dużej konkurencji części te możemy zakupić naprawdę w bardzo zadowalających nas cenach.

To wszystko wpływa na fakt, że w przypadku (nie daj Boże) kolizji czy usterki, możemy powymieniać części i w dalszej części nie martwić się tym, że jeździmy na chińskich zamiennikach. Wpłynie to także pozytywnie na możliwość sprzedaży samochodu. W dzisiejszych ciężkich czasach, jeszcze ciężej jest znaleźć odpowiedniego klienta. Jednak, gdy już go znajdziemy, to musimy się liczyć z bardzo dokładnymi oględzinami samochodu. Jakakolwiek wpadka przy chińskich częściach, może się okazać dla nas bardzo bolesna. Z drugiej strony, dzięki powszechnej obecności serwisów i masy części do interesującego nas samochodu, nie jest żadnym problemem sprawdzenie wszystkiego co tylko nas interesuje. Pamiętajcie więc, że samochód to bardzo często jedna z naszych największych miłości, czasami nawet największa. Dlatego też warto odwzajemnić mu trochę miłości i dbać o niego, a on na pewno nam się odwzajemni i nigdy nie zawiedzie.

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*