Wakacje bez nudy

4

Okres letni to czas wolny od zajęć szkolnych. Wiele dzieci wyjeżdża na kolonie, wycieczki, obozy. Jednak po powrocie rzadko kiedy mają jakieś konkretne zajęcia. Ich aktywność ogranicza się do gier komputerowych i sporadycznych zabaw ze znajomymi. Miesiące wakacyjne powinny zapewniać najmłodszym dużo rozrywki, pobudzać ich kreatywność oraz rozwijać pasje takie jak: sport, muzyka, sztuka. Ważne jest aby zorganizować naszym pociechom wolny czas, co pozwoli uniknąć nudy, a pomoże odkrywać nowe hobby. Oto przegląd najpopularniejszych aktywności wakacyjnych.
Zajęcia muzyczne
Wakacje to idealny czas na to, by dziecko poznało podstawy grania na jakimś instrumencie. Dzięki temu, iż nie ma szkoły, mogą one poświęcić dużo czasu na ćwiczenia. Nauka gry na instrumentach rozwija artystyczną część duszy najmłodszych, wpływa na kreatywność. Najczęściej wybieranymi instrumentami są gitara i pianino, ale bardzo oblegane są również lekcje śpiewu. Lekcje muzyki organizowane są przez szkoły muzyczne, domy kultury, czy nawet biblioteki. Pozwalają dzieciom poznawać rytmikę oraz melodię poprzez zabawę. Są także niesamowitą okazją do tego, by poznać nowych znajomych.

Trochę sportu
Najmłodsi w okresie wakacyjnym pozbawieni są lekcji wychowania fizycznego. To nie tylko rozleniwia, ale również źle wpływa na ich kondycje, czy stan zdrowia. Szczególnie polecane są szkółki pływackie. Nauka tego sportu w młodym wieku jest bezcenna, ponieważ umiejętność ta zostaje zapamiętana przez całe lata. Tego typu lekcje bardzo dobrze wpływają na zdrowie pociech, ponieważ pływanie ma nieoceniony wpływ na kręgosłup, a co za tym idzie, jest niezwykle pomocne przy eliminacji wad postawy. Dobrym rozwiązaniem są również zajęcia z gier zespołowych. To na nich dzieci uczą się współpracy, współzawodnictwa, poznają wiele nowych osób w tym samym przedziale wiekowym. Warto także pomyśleć o aktywnościach niestandardowych. Do takich należy wspinaczka skałkowa dla dzieci, czy jazda konna. Ważne, aby dany rodzaj aktywności odpowiadał upodobaniom naszej pociechy i sprawiał jej radość.

Odkrywanie artystycznych zdolności
Wśród wakacyjnych rozrywek istnieje wiele zajęć, które pozwalają dzieciom wkroczyć w świat sztuki. Zajęcia z rysunku, malarstwa, czy nawet rzeźby pozwolą najmłodszym sprawdzić czy lubią te sposoby spędzania wolnego czasu, ale też pokażą im czy mają talent, który powinny rozwijać. Bardzo atrakcyjne są również zajęcia teatralne. Nie tylko zapoznają one dzieci z literaturą, ale także rozwijają umiejętności interpretacyjne, pozwalają wczuwać się w niesamowite, bajkowe postaci. Dają szansę na odkrycie talentu aktorskiego.

Nauka języków
Na wakacyjnych kursach językowych dzieci uczą się głównie przez zabawę. Grają wtedy w językowe planszówki, czy oglądają filmy oraz bajki w innym języku, zapoznają się z kulturą różnych krajów.

Jak znaleźć takie zajęcia
Można zapytać o ofertę miejscowy dom kultury, szkoły, czy pływalnie. Jednak najszybszym rozwiązaniem jest wyszukanie w przeglądarce internetowej haseł typu: „zajęcia dla dzieci w Krakowie”. Otrzymamy listę przeróżnych zajęć, kursów, czy zabaw, na które możemy zapisać nasze dziecko.

Źródło: skakanka.eu

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*