Utrzymanie samochodu

14234379956_b3859f85b7_k

Jazda samochodem jest bez wątpienia czynnością bardzo przyjemną. Aby nadal taką pozostała, niezbędne jest utrzymanie pojazdu w należytym stanie. Rodzi to pewne konsekwencje.

W rzeczywistości samochód jest skarbonką bez dna, ale bardzo przydatną. Oprócz paliwa, które w zależności od wykorzystania pojazdu, może stanowić największy koszt, obowiązkowe jest coroczne poddawanie pojazdu kontroli oraz opłacanie ubezpieczenia, przynajmniej OC. Przydatna jest czasem diagnostyka samochodów w zakresie szerszym, niż to oferują stacje kontroli pojazdów, gdyż można się dzięki niej dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy o swoim pojeździe. Badanie układu napędowego jest podstawą do przeprowadzenia tzw. chip tuningu, który poprawia osiągi pojazdu.

Do stałych kosztów utrzymania pojazdu zalicza się wymiana oleju oraz filtra oleju. Na szczęście nie jest to koszt duży, ale o tym zabiegu należy pamiętać, gdyż świeży olej posiada lepsze własności smarne, a niezapchany filtr ułatwia jego przepływ, co korzystnie odbija się na żywotności silnika. Jeśli o regularnej wymianie oleju nie będziemy pamiętać, konieczna może okazać się auto naprawa.

Naprawy pojazdu to kolejny z kosztów składający się na całość kosztów utrzymania pojazdu. W przypadku przeciągających się napraw niektóre warsztaty oferują samochody zastępcze. Drobne naprawy zazwyczaj wykonywane są na miejscu lub najwyżej w ciągu kilku godzin od dostarczenia samochodu do warsztatu naprawczego. Warto mieć zaufanego mechanika, gdyż nie tylko naprawi nam pojazd, ale doradzi w wielu kwestiach. Stałe korzystanie z usług jest też polem do wypracowania korzystnej relacji i zniżek dla stałego klienta.

Bardzo nieprzyjemnym elementem, który składa się na koszt utrzymania samochodu, są wszelkie kolizje drogowe i wypadki. Powodują katastrofalne uszkodzenia elementów pojazdu, co zazwyczaj wiąże się z długą i kosztowną naprawą. Producenci wcale nie ułatwiają sprawy i takie części jak zderzaki czy atrapy chłodnicy potrafią kosztować majątek, a są wykonywane z dość delikatnych materiałów.

więcej na: http://akropolnaprawy.pl/

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*