Ubrania dla szpitali

pexels-photo-248156

W każdym szpitalu są pielęgniarki, lekarze oraz inny rodzaj personelu medycznego, który musi odpowiednio się ubrać do pracy. Zmuszają ich do tego przepisy bhp oraz standardy jakości wobec pacjentów. Odzież lekarska musi być przede wszystkim czysta, należy ją często prać oraz dezynfekować. Musi być wykonana z wysokiej jakości tkanin, aby była w użyciu jak najdłużej i służyła swoim „nosicielom” przez wiele miesięcy, a najlepiej lat.
Najczęściej spotykana odzież lekarska to spodnie, spódniczki, krótkie i długie bluzki a także bluzy medyczne. Najbardziej popularne są ubrania w kolorze białym, które kojarzą się z czystością, a także jasnoniebieskie oraz jasnozielone. W niektórych placówkach medycznych różne kolory bluzy medycznej oznaczają inny rodzaj personelu medycznego, w ten sposób pacjenci mogą w łatwiejszy sposób zidentyfikować pielęgniarkę bądź ordynatora.
Odzież lekarska występuje w wielu rozmiarach, są też specjalne modele dla kobiet, inne zaś dla mężczyzn. Można sobie również skrócić spodnie lub spódniczkę, aby dopasować długość do naszych nóg. Należy jednak pamiętać, aby odzież lekarska zachowywała pewne niepisane wymogi przyzwoitości i nie była za krótka. Mężczyźni noszą też bluzy medyczne i wyglądają w nich całkiem przystojnie, kobiety natomiast pięknie wyglądają w krótszych krojach odsłaniających nogi, jednak czasem też powinny zakładać bluzy medyczne na wypadek zimna lub pracując w trudnych warunkach atmosferycznych. Jak wiadomo personel medyczny jest proszony czasem do obsługi pewnych wydarzeń muzycznych, sportowych, politycznych i muszą oni wtedy być ciepło ubrani. Specjalna odzież lekarska jest również produkowana na potrzeby pogotowia ratunkowego, która jest np. odporna na ogień.

REKLAMA: Bluzy Medyczne MEDICSTAR

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*