Trudne wybory dla dobra Twoich ścian

tynki cementowo-wapienne Kraków

Walka o udane wykończenie ściany we własnym domu ma kilka twarzy, i bynajmniej nie chodzi o możliwe kolory użytej przez nas farby. Rozbieżności potrafią zaczynać się już na poziomie samego otynkowania, a konkretniej jego typu.

Wszystko tym samym staje się zależne od tynkowanego przez nas pomieszczenia. Jeśli dokonamy wyboru tynków cementowych, zyskamy dużą odporność na uszkodzenia, która zrekompensuje trudności w wyrabianiu samego materiału jako takiego. Wydaje się on być idealnym wyborem w lokacjach, które mają częsty kontakt z wilgocią – w pierwszej kolejności łazienkach, lecz nie tylko, bo nadają się również do piwnic czy pralni. Złożony zwykle z piasku, cementu i wody, stanowi wybór trudny, lecz dość pewny pod kątem jakości.

Nieco mniej wytrzymałe, lecz za to łatwiejsze do wyrobienia są tynki cementowo-wapienne. Dorzucając do wspomnianej wyżej mieszanki element wapnia, uzyskujemy również większą paroprzepustowość i znacznie mniej „zbity” materiał, który przyniesie również efekt na płaszczyźnie ocieplenia mieszkania.

Obydwa typy tynków wykonywać i mieszać najlepiej na samej budowie, która stwarza ku temu właściwe warunki, zapewniając również materiały i świeżość wykonanej mieszaniny. Po odpowiednim przygotowaniu podłoża można już przejść więc do samego tynkowania jako takiego, na której to warstwie powstać mogą (lecz nie muszą) kolejne elementy wykończenia ściany w postaci kolorowych farb, możliwych do doboru wedle własnej fantazji i życzenia oraz podpowiedzi ze strony poczucia smaku.

Ważne jest jedynie tak naprawdę to, by pamiętać o właściwie wykonanych fundamentach tej pracy, którą są właśnie wymagające odpowiedniego doboru tynki, pokrywające nasze ściany z początku.

Zobacz więcej: Tynki cementowo-wapienne Kraków | Inside System

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*