Świeże warzywa i owoce prosto od rolników!

zdrowy usmiech

Znaleźć dziś świeże, nieprzetworzone, a przede wszystkim nie pryskane pestycydami czy nawożone szkodliwymi dla zdrowia substancjami warzywa czy owoce to nie lada sztuka. Nigdy nie ma właściwie pewności czy produkty, które kupujemy w supermarketach nie zawierają w sobie wielu substancji niekorzystnie działających na Nasz organizm.
Warto zatem dokładnie sprawdzać skąd pochodzą owoce czy warzywa, które kupujemy i spędzić trochę czasu na wyborze najlepszego sprzedawcy.
W tym celu warto wybrać się na plac targowy.


Zazwyczaj na targowiskach spotkamy sprzedawców, którzy jednocześnie są rolnikami lub hodowcami produktów, które znajdziemy na ich stoisku. Bardzo często więc możemy podejrzewać, że na przykład owoce, które kupujemy zostały zerwane z drzew czy krzewów zaledwie kilkanaście godzin przed zakupem. Na takich targach króluje przede wszystkim w tej chwili sprzedaż jabłek. To idealna pora na ich zbiory, a więc możemy mieć pewność, że owoce są świeże i nie zdążyły przeleżeć na przykład kilku miesięcy w chłodniach lub w transporcie. To bardzo istotne, bo tylko tak, sprzedawane na świeżo, zachowają wszelkie wartości odżywcze i witaminy.

Targ khrybitwy to też dobre miejsce na zakup warzywa czy jaj lub nawet ryb bezpośrednio od hodowców. Kurze jaja prosto ze wsi są dużo zdrowsze niż te tańsze, ale i gorszej jakości z supermarketów. Czasami nie warto więc przepłacać tylko postawić na zdrowie i jak najwyższą jakość produktów. To zaś zwróci się Nam z nawiązką, bo przecież jak mówi powiedzenie: „jesteśmy tym, co jemy”.

Warto na targach szukać także produktów i przetworów mlecznych. Wiadomo bowiem, że rolnicy, którzy sami produkują tego typu asortyment dbają o jego jakość, bo najczęściej także sami spożywają swoje wyroby. Można więc spokojnie korzystać z dużej oferty serów białych, żółtych, jogurtów, śmietan czy chociażby mleka prosto od krowy. Takie produkty wytwarzane w małych fabrykach mają o wiele mniej konserwantów i o wiele więcej wartości odżywczych. Chociaż cena bywa wyższa niż produktów dostępnych w dużych sklepach sieciowych to jakość wyrobów jest zdecydowanie wyższa, smak pełniejszy, a także dużo lepszy wpływ na nasze zdrowie i ogólny stan organizmu.

Takich sprzedawców, którzy oferują produkty z własnych upraw lub własnego wyrobu spotkać można właściwie na każdym targu, a więc w większości polskich miast. W określone dni tygodnia na targowisku można zrobić zakupy u wybranych rolników i cieszyć się produktami, które wolne są od konserwantów, sztucznych barwników czy wzmacniaczy smaku.

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*