Rzecz o ulotkach

uloty9

Na ulicach większych i mniejszych miast możemy spotkać wielu młodych ludzi, którzy zarabiają pieniądze rozdając ulotki. Jest to ciężka praca, w której zarobki są zwykle bardzo niskie. Wielu z nas zwyczajnie nie lubi, kiedy wciskane są nam do ręki ulotki. Nie ma znaczenia czy są to jednostronne świstki papieru, czy bardziej solidne ulotki składane.

Okazuje się jednak, że mimo niechęci ludzi do przyjmowania ulotek – taki rodzaj marketingu jest bardzo skuteczny. Wiele osób bierze ulotkę tylko po to, by niejako odciążyć rozdających, po czym natychmiast wyrzuca ją do kosza. Wystarczy, że zerkniemy na taką ulotkę przez ułamek sekundy, aby reklama zadziałała. Istnieje duża szansa, że reklamowana firma będzie przez nas kojarzona. Cel marketingowy został więc osiągnięty.

uloty5

Jeżeli prowadzimy firmę i chcemy w ten sposób poinformować klientów o naszym istnieniu – musimy dobrze zastanowić się co umieścić na takiej ulotce. Każdy detal jest niezwykle ważny. Biorąc pod uwagę, że potencjalny klient może tylko na ułamek sekundy spojrzeć na ulotkę, musi ona być sugestywna. Do utworzenia projektu takiej ulotki potrzebna jest pomoc marketingowca. Gdy już mamy projekt ulotki, musimy znaleźć firmę, która nam je wydrukuje. Drukowanie ulotek jest jedną z podstawowych usług niemal każdej drukarni. Jeżeli np. mieszkamy w Warszawie i nie wiemy czy w pobliżu mamy solidną drukarnię, wystarczy wpisać do wyszukiwarki hasło: drukarnia Warszawa. Z pewnością, liczba wyników będzie na tyle duża, że wybierzemy drukarnię taką jaka prezentuje najkorzystniejszą ofertę. Możemy także wybrać usługi internetowych drukarni. Wówczas, bez wychodzenia z domu możemy przesłać projekt, a drukarnia zrobi nam wycenę. Gdy zaakceptujemy wszelkie warunki, pozostaje nam jedynie czekać na kuriera z ulotkami.

drukarka5

Większość drukarni podaje ceny za hurtowe ilości wykonanych ulotek – z reguły nie drukuje się pojedynczych sztuk, chyba, że w celach poglądowych. Najczęściej cena określana jest za minimum sto sztuk. Przedział cenowy wynosi ok. 100-120 złotych za 100 sztuk ulotek, jednak dobrze jest pamiętać, że możemy negocjować ceny. Oczywiście, cena w wielu miastach może się nieznacznie różnić. Gdy już będziemy mieli komplet ulotek do rozdania, trzeba znaleźć osoby, które będą je rozdawać. Często podejmują się tego zadania młode osoby, dla których jest to jedna z pierwszych prac zarobkowych.

Pomimo tego, że często nie lubimy, gdy wciska nam się ulotki, to przedsiębiorcy nie rezygnują z tego rodzaju docierania do potencjalnych klientów. Bynajmniej, nie wynika to z ich słabego rozeznania marketingowego. Ulotki spełniają swoją rolę lepiej niż by się wydawało.

 

źródło: https://www.jkbprint.pl/ulotki

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*