Rozstanie z prawnikiem w tle

3

Kiedy poznajemy nową osobę, z którą zaczyna nas łączyć coś więcej niż zwyczajna znajomość, często doświadczamy efektu różowych okularów. Na czym to polega ?
Schemat działania praktycznie zawsze jest taki sam. W zdecydowanej większości przypadków początek to zawsze piękny czas, już na samą myśl o naszym nowym partnerze czujemy dreszcze oraz popularne motyle w brzuchu.

Young woman holding scales of justice and a gavel with the camera focus on the scales

Kojarzy się on zawsze pozytywnie, zawsze jest odzwierciedleniem wszystkiego co dobre, ale niestety zawsze po czasie przychodzi proza życia codziennego. Kiedy opadną pierwsze achy i ochy związane z naszym partnerem, nagle okazuje się że on także ma wady. O ile w pierwszym etapie idealizowaliśmy go na każdym kroku, szczególnie zestawiając Jego zalety w kontrofensywie w stosunku do wad partnera poprzedniego, to dalej już tak kolorowo nie jest, a to dopiero początek, być może czegoś naprawdę złego. Skąd się to bierze już po części wyjaśniliśmy, ale jak temu przeciwdziałać ? Warto już na samym początku znajomości popatrzeć na nowo poznaną osobę trochę krytycznym okiem. Tą umiejętność posiadają szczególnie osoby które na płaszczyźnie uczuciowej doznali już jednej lub więcej porażek i w dodatku potrafią z tego wyciągnąć odpowiednie wnioski. Mówiąc wprost, powinniśmy się wznieść na taki poziom, w którym emocje świadomie odkładamy na bok, oczywiście na tyle na ile potrafimy to zrobić. Po co to robić ? Głównym celem jest związek z odpowiednią dla nas osobą, nie na miesiąc, nie na rok ale teoretycznie na całe życie. Gdy uda nam się wyeliminować takie błędy, jesteśmy już na dobrej drodze.

Ale co dalej ? Co w momencie gdy nie mieliśmy na tyle doświadczenia i wpadliśmy w sidła nieodpowiedniej miłości, która powoli staje się dla nas sporym problemem ? Idąc dalej w tych rozważaniach, co zrobić gdy wykonaliśmy jeszcze jeden krok dalej, czyli zdecydowaliśmy się na ślub ? Są na to rozwiązania. prawnik rzeszów to ostateczność , tak samo jako rozwód rzeszów. Stając na ślubnym kobiercu, przekraczamy pewną mentalną bramę, przez którą każdy powrót będzie bardzo trudnym wyborem i mało kto zdaje sobie sprawę z faktu jak ciężki jest ten temat. Bardzo ważną kwestią jest fakt na ile mamy w życiu osób które udzielą nam wtedy wsparcia. Naturalnie powinna to być rodzina, jednak nie zawsze jest tak kolorowo, drugim wyborem są przyjaciele. Będąc z partnerem o którym już wiemy że nie jest dla nas przeznaczony, jest to ciężki czas dla nas, dla Niego oraz dla wszystkich w około. Decydując się na rozwód, będzie to ciężka batalia, głównie rozgrywana w naszych głowach. Na każdym etapie będziemy się zastanawiać czy to dobra decyzja, będzie to uczucie iż wykonujemy krok w tył. Zauważymy że wiele osób w około nas co najmniej myśli o dzieciach, kupuje mieszkania , a my wracamy do punktu wyjścia. Kiedy zdecydujemy się już na rozwód, prawnik pomoże nam przejść przez ten proces, ważnym jest aby była to osoba kompetentna, która będzie godnie reprezentowała nasze sprawy i przedstawi sytuację zgodnie z naszym światopoglądem, przedstawiając sytuację tak jak ona wygląda.

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*