Rodzaje nawozów ogrodniczych

rośliny

W ofercie firmy plagron oraz biobizz znajdziemy bardzo wiele rodzajów nawozów ogrodniczych, z których z pewnością każdy znajdzie dla siebie niezbędny i potrzebny. Na przykład nowością w firmie są teraz nawozy przeznaczone do wszystkich rodzajów trawników, tych ozdobnych oraz intensywnie użytkowanych. Jest idealny zarówno do zakładania trawników jak i do tych wieloletnich.

Stosuje się go tylko 1-2 razy w sezonie, a jedno wiadro czyli 4 kg wystarcza na 200 metrów kwadratowych trawnika. Jego sposób stosowania jest bardzo łatwy. Wystarczy wiosną czyli w miesiącach od kwietnia do czerwca przed wysiewem trawy, nawóz równomiernie rozsypać na powierzchni stosując 150 g/m2. Potem wymieszać z warstwą gleby o miąższości 10-20 cm a na koniec wysiąść trawę i ją obficie podlać.

Ponowne nawożenie z wykorzystaniem preparatów plagron możemy na przykład zastosować po upływie 3 miesięcy, stosując nawozy odpowiednie dla danej pory roku. Na trawniki wieloletnie należy go rozsypać równomiernie na całej powierzchni najlepiej przy użyciu siewnika i po skoszeniu trawy. Jednorazową dawkę 20-35 g/m2 możemy stosować od marca do końca czerwca, zachowując jednak 3 miesięczny odstęp między zabiegami.

Najlepiej nawożenie przeprowadzać dwukrotnie w sezonie w terminach marzec/kwiecień oraz ponownie w czerwcu. Dostępne gramatury tego produktu to wiaderko o wadze 4 kg. Stosując nawozy do roślin musimy wybierać tylko i wyłącznie preparaty sprawdzone. Utrzymanie prawidłowej wilgotności gleby polepszy oczywiście działanie nawozu oraz wygląd na przykład trawnika.

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*