Rekrutacja i doradztwo personalne

one-business-rrr

Rekrutacja nowych pracowników, jest procesem wymagającym wiedzy z zakresu wielu dziedzin zawodowych i dlatego pojawiła się na rynku taka technologia jak wsparcie procesów selekcyjnych. Skorzystanie z nowych możliwości rekrutacyjnych jak baza cv, pomaga szybko i skutecznie wybrać pracownika na konkretne stanowisko. Wprowadzanie do systemu na bieżąco wpływających do firmy cv, pozwoli skorzystać z danych tam zawartych w chwili, poszukiwania kandydata na inne stanowisko. Kolejny nowym sposobem wspomagającym selekcję osób aplikujących na dane stanowisko pracy jest przekazanie ofert pracy na zewnętrzne strony internetowe celem zwiększenia obszaru przenikania ogłoszenia.

Jest to dobry sposób na to aby dane ogłoszenie zobaczyło jak najwięcej osób poszukujących pracę, ponieważ takie ogłoszenie może znaleźć się w wielu miejscach. Dobrze przygotowana oferta pracy, zawierająca optymalne wymagania, pomaga we wpływaniu ofert osób posiadających odpowiednie kompetencje do wykonywania oferowanej pracy. Wystawienie ogłoszenia, selekcja wpływających cv, rozmowy z kandydatami na spotkaniach, powoduje, konieczność poświęcenia dużej ilości czasu. Powstała jednak taka możliwość jak wielorekrutacja pozwalająca szybko przesłać do wielu kandydatów pytania, które będę wstępną kwalifikacją na dane stanowisko.

W takim wypadku można wysłać o każdej porze link do kandydata o on odpowie na niego w czasie najbardziej dla niego odpowiednim. Ostatnim ze sposobów sprawdzania kompetencji osób ubiegających się o pracę są testy, pozwalające sprawdzić przydatność danej osoby do danej pracy. Rekrutacja i doradztwo personalne pomaga właśnie w takim dopasowaniu konkretnej osoby do konkretnego stanowiska pracy. Osoby prowadzące takie sposoby pozyskiwania pracowników, mają wiedzę także z psychologii pozwalającą zdiagnozować predyspozycje kandydatów pod względem charakterologicznym. Ponadto sprawdzenie ścieżki zawodowej i kwalifikacji pomaga pozytywnie przeprowadzić rekrutację.

Doradztwo personalne telekomunikacja to kwalifikacje pracowników do wykonywania pracy w wyjątkowych, stresujących warunkach, jakimi charakteryzuje się praca w tej dziedzinie. Telekomunikacja to telemarketerzy i konsultanci z obsługi klienta, praca na tych stanowiskach wymaga posiadania odpowiednich cech charakteru i odporności na stres. Podstawowym wymogiem jest dobry kontakt z klientem, więc również pod tym kątem osoba aplikująca musi przejść kwalifikację.

źródło: http://www.mostwanted.pl/

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*