Pracownik pierwszej klasy

4926322682_c7cab18af0_z

Dzisiejszy rynek pracy jest bardzo zróżnicowany, mimo wciąż trwającego kryzysu gospodarczego. Niemniej nadal są osoby, o których można powiedzieć, iż są w jakiś sposób wykluczone. Mowa oczywiście o ludziach niepełnosprawnych, którym bardzo trudno jest znaleźć obecnie zatrudnienie. W związku z tym prowadzone są liczne akcje mające zaktywizować tę grupę społeczną.

Oferty pracy dla niepełnosprawnych tworzone są więc w ten sposób, iż pracodawca, który zdecyduje się przyjąć taką osobę otrzymuje dodatkowe ulgi podatkowe. Ma to zachęcić firmy do szerszego otworzenia się na potrzeby tego rodzaju pracowników. Jednak zyskują one nie tylko różnego rodzaju ulgi. Wspomnieć należy bowiem również o tym, iż takie osoby wykazują bardzo duże zaangażowanie w trakcie pracy.

Zatrudnienie niepełnosprawnych wiąże się więc z zyskaniem sumiennego, w pełni oddanego swoim obowiązkom pracownika, który posiada bardzo szerokie umiejętności. Jak wykazują bowiem badania, takie osoby często przykładają się dużo bardziej do realizacji swoich obowiązków niż osoby zdrowe.

Pracownik niepełnosprawny to więc okazja do tego, aby poszerzyć swoją kadrę o odpowiedzialne i niezwykle aktywne osoby, które swoją pracą będą w stanie wypracować odpowiedni zysk. Z pewnością warto otworzyć się nieco szerzej na tę grupę społeczną.

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*