Pozycjonowanie stron internetowych – pozycjonowanie bloga

seo6

W dzisiejszych czasach ilość aktywnych blogów jest ogromna. W każdej tematyce znajdziemy przynajmniej kilkadziesiąt ciekawych propozycji. Z jednej strony jest to dla przeciętnego użytkownika Internetu ogromną zaletą, a z drugiej  dużą wadą dla osób, które je prowadzą. Najwięcej tracą na tym początkujący blogerzy, którzy mają problem w tym, by przebić się ze swoją twórczością przez tak gęstą konkurencję.

Jedyną receptą na to, by  Twój blog mógł trafić do szerszego grona odbiorców jest pozycjonowanie stron internetowych. Na czym to polega?

Pozycjonowanie bloga to podejmowanie różnych działań, które mają na celu wypromowanie bloga w wyszukiwarce Google. Żaden internetowy dziennik sam z siebie nie zdobędzie, a tym bardziej nie utrzyma, odpowiednio dużego grona odbiorców, nawet wtedy, gdy niesie ze sobą bardzo atrakcyjną i wartościową treść.

seo4

Jak wypozycjonować bloga?

Pozycjonowanie stron internetowych, bez względu na to, czy mówimy o typowym blogu, czy innej stronie www, warto zacząć od ustalenia konkretnych słów i fraz kluczowych, na które będziemy pozycjonować. Następnie należy pracować nad tym, by dobrze wypozycjonować każdy post, który się w nim znajduje. Jak to zrobić? Wystarczy przestrzegać siedmiu poniższych zasad:

  1. Pogrubiaj, podkreślaj słowa kluczowe
  2. Stosuj słowa kluczowe nie tylko w treści, ale również w tytule artykułu
  3. Ogranicz długość tytułu do 70 znaków
  4. Używaj słowa kluczowego w którymkolwiek podtytule
  5. Nie twórz krótkich tekstów – posty o długości poniżej 300 słów nie będą dobrze pozycjonowane
  6. Stosuj linkowanie wewnętrzne, czyli nawiązując w jednym artykule do poprzedniego, użyj linkowania – odnośnika
  7. Użyj słowa kluczowego w opisie artykułu

Pozycjonowanie bloga w Google

Google udostępnia narzędzia i platformy blogowe, które pozwalają nam na dobre wypozycjonowanie bloga. Najbardziej wartym uwagi są dwa narzędzia: Google Analytics oraz Google Webmaster Tools, które umożliwiają to, by w prosty sposób przeanalizować ruch na naszym blogu. Dowiedź się więcej o pozycjonowaniu na stronie http://promotraffic.pl/pozycjonowanie-stron/

Ciekawa wtyczka – WordPress

Dobrym sposobem na pozycjonowanie bloga jest też używanie odpowiednich wtyczek. Możliwości jest wiele. Jedną z najciekawszych z nich jest wtyczka CommentLuv, która powoduje, że w każdym nowym artykule znajduje się wyświetlany link do naszego ostatniego wpisu.

seo5

Co nie służy pozycjonowaniu bloga, a wręcz mu szkodzi?

Pozycjonowanie stron internetowych nie zawsze przynosi oczekiwane rezultaty. Do najpowszechniejszych błędów popełnianych przez początkujących blogerów zaliczamy: powielanie części lub kopiowanie całej treści (tzw. double content), tworzenie mało wartościowych tytułów i podtytułów (np. bez słów kluczowych), pisane krótkich tekstów.

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*