Posiadanie własnego mieszkania

mieszkania kraków

Życie przeciętnego człowieka charakteryzuje się występowaniem kilku głównych etapów. Pierwszym z nich, charakteryzującym się największym stopniem zależności od osób trzecich jest szeroko pojęte dzieciństwo. Następnie następuje okres dojrzewania, kiedy to człowiek dopiero się kształtuje, a na końcu dorosłość, w której występują próby podbicia tego świata. W tym ostatnim również występuje silna potrzeba uniezależnienia się od kogokolwiek, choć faktycznie jest to niemożliwe w świecie jakim dzisiaj znamy.

Jednym z wyznaczników niezależności jest posiadanie własnego mieszkania bądź domu, które stanowi nasz prywatny teren, na którym możemy robić co nam się żywnie podoba i nikt nie może powiedzieć, że robimy coś niewłaściwego. Wielu młodych ludzi staje przed wyzwaniem osiągnięcia tego celu. Nie jest to jednak proste, jeśli nie mamy wsparcia bliskich jak i państwa, które nie zapewnia wystarczających warunków do zarabiania pieniędzy pozwalających na zakup własnej nieruchomości. Dlatego szukamy jak najtańszych i najlepszych rozwiązań, między innymi kupno mieszkania na kredyt. Jest to faktycznie opcja uwiązania się łańcuchem do banku na kilkadziesiąt lat i spłacania horrendalnie wysokich odsetek.

Warto więc przed podjęciem tak trudnej decyzji dobrze rozejrzeć się na rynku nieruchomości. Przykładowo, mieszkanie w Krakowie, mieście, w którym żyjemy to najczęściej koszt przynajmniej dwustu tysięcy złotych, a mowa jedynie o mieszkaniu w surowym stanie, gdzie doprowadzenie go do porządku, by można było w nim komfortowo zamieszkać to konieczność wyłożenia kolejnych 50 000. Rynek mieszkań w Krakowie nie jest więc taki kolorowy jak by się mogło wydawać.

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*