Podróżowanie po Europie

passport-less-travel-eu0216

Podróżowanie to bardzo modny temat. Coraz więcej z nas decyduje się na dłuższe lub krótsze wycieczki. Istnieje bardzo wiele środków transportu, z których możemy skorzystać. Mogą to być na przykład busy Kraków Wiedeń, samolot Warszawa Oslo albo podróż samochodem czy pociągiem. Na co się zdecydować i o czym należy pamiętać?

Najpopularniejszym środkiem transportu będą z pewnością samoloty. Odkąd pojawiły się tanie linie lotnicze i ich bardzo korzystne oferty, możemy podróżować szybko i za grosze. Dodatkowym plusem jest oczywiście szybkość przelotu – na drugim końcu Europy możemy znaleźć się w trzy lub cztery godziny. Do popularnych miast z łatwością znajdziemy połączenia nawet codziennie – wiele będzie tu oczywiście zależało od naszego najbliższego lotniska. Aktualnie największą ilość połączeń oferuje nam Warszawa. Jeżeli więc zamiast na busy do Monachium (http://dream-bus.pl/monachium/) zdecydujesz się na samolot, musisz pamiętać, że wszelkiego rodzaju dodatki do biletu będą Cię drogo kosztowały. Mowa tu również o Twoim bagażu – ten darmowy to około 10 kilo, a za dodatkową sztukę będziesz musiał dopłacić bardzo dużo. Pamiętaj też o tym, że im wcześniej zarezerwujesz bilet, tym mniej na niego wydasz.

Innym sposobem jest oczywiście podróż samochodem. Jest to idealne wyjście, jeśli lubisz jeździć i relaksuje Cię czas spędzony za kierownicą. Dobrze rozwinięta, europejska sieć dróg i autostrad pozwala na bezproblemową podróż w większość miejsc. Oczywiście przed wyjazdem powinieneś upewnić się, że z Twoim samochodem wszystko jest w porządku. Sprawdź również, w których krajach warto tankować – ceny paliwa będą się różnić.

Podróżowanie autobusem również zyskuje na popularności. Jest to bardzo wygodny środek transportu – już podczas podróży możemy podziwiać piękne widoki i nie są na nas nałożone żadne restrykcje dotyczące bagażu, tak jak ma to miejsce w samolocie. Największym minusem będzie w tym wypadku oczywiście czas samej podróży. W niektórych wypadkach bilety kupisz online, a w innych będziesz musiał wybrać się na stację. Aby znaleźć w Internecie przydatne informacje o Twoim połączeniu, wpisz po prostu frazę busy Kraków Praga rozkład jazdy lub ceny biletów. Dzięki temu będziesz mógł z łatwością zaplanować wycieczkę.

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*