Pielęgnacja włosów

Meet my hair_ Flickr

Włosy stanowią bardzo ważny element naszego wizerunku, pragniemy by były naszą ozdobą. W tym celu często poddajemy je różnym zabiegom, które mogą mieć zły wpływ na ich kondycję. Farbujemy je, rozjaśniamy, kręcimy albo prostujemy. By nasze włosy pomimo tych zabiegów jak najdłużej zachowały piękny i zdrowy wygląd, musimy pomyśleć o ich pielęgnacji. Niezastąpione w tym celu będą rozmaite maski do włosów oraz olejki.

Obecnie w drogeriach mamy bogaty wybór coraz lepszych masek do włosów. Najtańsze kosztują kilka złotych, a najdroższe nawet kilkaset. Czasami dobrze jest najpierw zapoznać się z opiniami, jakie na temat danej maski krążą w Internecie, by nie kupić produktu, który nie będzie nam później odpowiadał.

Zanim zdecydujemy się na wybór maskę powinniśmy też dobrze przyjrzeć się swoim włosom i określić, czy są wysuszone, zniszczone, cienkie czy grube. Właśnie od tego w dużej mierze zależy to, jaką maskę powinniśmy wybrać. Są one zazwyczaj przeznaczone do określonych typów włosów. Przykładowo, maska do włosów farbowanych sprawi, że wysuszone włosy nie tylko odżyją, ale też nabiorą blasku, a ich kolor będzie wydawał się bardziej intensywny. Jeśli poddajemy włosy farbowaniom, to właśnie na taką maskę powinniśmy się zdecydować.

Za jedną z najlepszych masek uchodzi maska do włosów z keratyną. Nie tylko nawilża ona nasze włosy, ale także je odbudowuje. Keratyna zawarta w maskach wypełnia ubytki w strukturze włosa, dzięki czemu zmniejszy się też ich łamliwość.

O olejowaniu włosów zrobiło się głośno dopiero kilka lat temu. Ta metoda pielęgnacji przybyła do nas z Indii i szybko podbiła nasze serca. Jest to naturalny i bardzo skuteczny sposób nawilżania i odżywiania naszych włosów. W dodatku jest to metoda dość niedroga, ponieważ do olejowania włosów możemy często użyć tanich olejów dostępnych w sklepach spożywczych. Świetnym olejem nawilżającym włosy jest na przykład olej z pestek winogron. Przed wyborem konkretnego oleju powinniśmy poczytać o porowatości naszych włosów. To od tego uzależnione jest to, na jaki olej powinniśmy się ostatecznie zdecydować.

Możemy w drogeriach kupić także specjalne olejki do włosów, które będą stanowiły gotową mieszankę olei. Cena takiego drogeryjnego olejku jest często jednak o wiele wyższa niż gdybyśmy zdecydowali się na kupno jakiegoś innego oleju w sklepie spożywczym.

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*