Odzież medyczna

doctor-1228629_960_720

Dobry lekarz musi odznaczać się bogatą wiedzą, nieprzeciętną precyzją i najlepiej dość długim stażem pracy. Aby jednak lekarz mógł solidnie i rzetelnie wypełniać swoje obowiązki potrzebne mu są odpowiednie warunki pracy i pozbawiona niepotrzebnych nerwowych sytuacji atmosfera. Warto by każdy lekarz mógł pracować w dobrze wyposażonej placówce z odpowiednio wyszkolonym personelem, a także by mógł przyjmować swoich pacjentów w jasnym i czystym gabinecie.
Nie bez znaczenia jest także specjalistyczna odzież lekarska (http://sklep.medicstar.pl/), chociaż na pierwszy rzut oka wydaje się, że ubrania nie zbyt wiele wspólnego z zadaniami lekarskimi. Jednak wbrew pozorom mają. Zakładana przez lekarzy, pielęgniarki i innych pracowników służby zdrowia odzież medyczna musi być wygoda i wykonana z odpowiedniego, oddychającego materiału. Odzież lekarska powinna być przede wszystkim prosta i schludna, i ważne by nie krępowała ruchów. Podstawowymi elementami kompletu medycznego jest: bluza i spodnie medyczne, fartuch lekarski, nierzadko może to być także żakiet lub marynarka medyczna. Bardzo ważne jest również odpowiednie – najlepiej wygodne, lekkie obuwie na nieślizgającej nie podeszwie. Istotnym jest jednak, by dana placówka medyczna lub też jeden oddział miały ujednolicone stroje medyczne.
Dlaczego zmienna odzież medyczna jest tak ważna? Zapobiega ona przenoszeniu na zewnątrz szkodliwych bakterii i drobnoustrojów. Zmiana odzieży przez lekarzy i pielęgniarki eliminuje ryzyko przenoszenia różnego rodzaju wirusów i chorób.
Poza tym odzież medyczna jest również znakiem rozpoznawczym lekarzy, pielęgniarek i personelu medycznego, dzięki niej łatwiej ich zidentyfikować.

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*