Nowoczesne techniki leczenia zębów

leczenie kanałowe

Pacjentom w czasie wizyty u stomatologa lekarze coraz częściej proponują leczenie endodontyczne. Pod tą tajemniczą nazwą kryje się dość powszechne leczenie kanałowe pod mikroskopem. Endodoncja jest działem stomatologii, który zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób miazgi zębowej oraz tkanki okołowierzchołkowej.

Leczenie endodontyczne przeprowadza się poprzez zastosowanie cieniutkich narzędzi piłujących i penetrujących, mikroskopu i endometru. Lekarz dokonuje obserwacji wnętrza kanałów i komory zębowej oraz mierzy ich głębokość. Następnie znieczula dziąsło i następuje otwarcie komory zęba. Lekarz przystępuje do usunięcia chorej miazgi z kanałów korzeniowych. Po odkażeniu i poszerzeniu kanałów, wypełnia się je specjalną substancją. Następnie nakłada się materiały wypełniające do komory zębowej. Wszystko odbywa się najczęściej w trakcie jednej wizyty.

REKLAMA: leczenia kanałowe pod mikroskopem – Stomatologia Impla Kraków

Endodoncja jest wskazana w leczeniu głębokich ubytków próchnicowych, zgorzelach i martwicach miazgi, zapaleniach tkanki okołowierzchołkowej, przy planowanym leczeniu protetycznym oraz przy urazach mechanicznych zęba. Przed podjęciem leczenia warto poinformować lekarza o chorobach ogólnoustrojowych, gdyż w niektórych przypadkach mogą zaistnieć przeciwwskazania do zastosowania tej metody leczenia. Należy zwrócić szczególną uwagę na choroby nerek, serca, wątroby i różnego rodzaju zaburzenia endokrynologiczne.

Zastosowanie nowoczesnych technik w stomatologii pozwala na skuteczne leczenie nawet bardzo skomplikowanych przypadków. Pacjenci za niewielkie pieniądze mają możliwość odratowania chorego zęba, bez konieczności usuwania go i inwestowania w drogie zamienniki.

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*