Niedrożny nos a niedotlenienie organizmu

ns1

Na co dzień nie myślimy o poprawnym funkcjonowaniu nosa i nie kojarzymy pogorszenia kondycji organizmu z niedrożnym nosem i niedotlenieniem. To duży błąd. Niedobory tlenu szczególnie odczuwa nasz mózg, który zaczyna gorzej pracować, a komórki tracą naturalną zdolność do obrony przed drobnoustrojami.

Zadbaj o higienę nosa!

Oddychanie przez nos jest jedyną prawidłową metodą pobierania powietrza do organizmu. Nos jest pewnego rodzaju filtrem, który zatrzymuje zanieczyszczenia z powietrza, takie jak alergeny, kurz i drobnoustroje. Ponadto nawilża i ogrzewa powietrze, a także spowalnia jego przepływ, powodując lepsze dotlenienie komórek niż podczas oddychania przez usta. Dlatego tak ważna jest jego czystość i drożność. Oddychanie pełną piersią i odpowiednie dotlenienie organizmu możemy zapewnić używając sprayu do nosa do codziennej higieny. Jednak tylko wybrane preparaty zapewnią nam drożność i odpowiednie nawilżenie błony śluzowej nosa.

ns7

Warto wybierać tylko te, które zawierają wyłącznie naturalne składniki np. Rinozine Aqua spray do nosa bogaty w sól morską, minerały, kwas hialuronowy i wyciąg z aloesu. Spray można używać doraźnie w razie pojawienia się problemów z suchym nosem, jak i profilaktycznie, jeżeli przebywamy w klimatyzowanych i słabo nawilżonych pomieszczeniach, jesteśmy narażeni na dym papierosowy, chemikalia, a także gdy mieszkamy lub pracujemy w miejscach nadmiernie ogrzewanych, bez stałego dopływu świeżego powietrza.

Skutki niedrożności nosa

zapzat3Suchy i zatkany nos może powodować miejscowe problemy, jak i ogólne konsekwencje mające wpływ na stan naszego zdrowia i samopoczucie. Najczęściej rano, od razu po przebudzeniu z powodu niedrożnego nosa odczuwamy duży dyskomfort, nie mogąc swobodnie i głęboko oddychać. Na śluzówce pojawiają cię strupy z krwią, a także występuje ból nosa. Podrażniona śluzówka nosa przepuszcza drobnoustroje znajdujące się w powietrzu, które często powodują infekcję organizmu.

Niedrożny nos może doprowadzić do niedotlenienia organizmu, które objawia się między innymi zawrotami i bólami głowy, sennością, drażliwością, spadkiem koncentracji i pogorszeniem samopoczucia. Zablokowany nos może również skutkować chrapaniem w nocy, suchością w ustach, bólem nosa, a nawet pogorszeniem słuchu, ze względu na niedrożność trąbek słuchowych. Podczas codziennych aktywności organizm potrzebuje więcej energii, dobrego dotlenienia komórek, dlatego warto zadbać o codzienną higienę nosa i świadomie oddychać.

Artykuł powstał przy współpracy z

rinozine log

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*