Naprawa szkód po kolizji i auto zastępcze

7007562484_0fa7c5e128_k

Likwidacja szkód po kolizji nie jest sprawą prostą. Jednak posiadając stosowną wiedzę i będąc przygotowanym można znacząco ułatwić sobie życie. Po pierwsze nie panikujmy. Najpierw zgłośmy szkodę do ubezpieczalni sprawcy i umówmy się z rzeczoznawcą na wizytę celem oględzin auta i wstępnego oszacowania kosztów naprawy.

Drogi są dwie: Zgłaszamy się bezpośrednio do towarzystwa sprawcy i ono załatwia dla nas cała sprawę, lub jeśli mamy podpisaną specjalną umowę z własnym ubezpieczycielem, zgłaszamy się do niego. W tym drugim przypadku towarzystwa ubezpieczeniowe dają atrakcyjne oferty dodatkowe, jak na przykład auto zastępcze, które możemy otrzymać wprost od naszego ubezpieczyciela. W innym przypadku musimy postarać się o nie sami, na przykład wybierając odpowiedni warsztat, który oferuje takie usługi. Za to niestety będziemy musieli zapłacić z własnej kieszeni.

Kolejny krok to wybór jednej z dwóch form likwidacji szkody: albo zostanie sporządzony wstępny kosztorys, po czym otrzymujemy pieniądze i dalej musimy radzić sobie sami; albo możemy dalej współpracować z ubezpieczalnią, która zaproponuje nam określony warsztat samochodowy, w którym nasze auto zostanie doprowadzone do pełnej sprawności. Wariant drugi zakłada mniejsze formalności, ponieważ pieniądze w ogóle nie przechodzą przez nasze ręce.

Trafiają one bezpośrednio do rąk warsztatu, który naprawia nasze auto. Jeśli jednak wybierzemy opcję wypłaty odszkodowania i sprawą zajmiemy się sami, pamiętajmy by nie oddawać auta do pierwszego lepszego zakładu z szyldem „mechanika samochodowa”. Nie każdy warsztat specjalizuje się w naprawach pojazdów po kolizjach.

źródło: http://akropolnaprawy.pl/

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*