Mniej znane urządzenia dźwigowe

Close up of CNC machine at work
Close up of CNC machine at work

Różnego rodzaju dźwigi stosuje się w wielu gałęziach przemysłu, ale najczęściej w budownictwie, energetyce, kolejnictwie, motoryzacji i w stoczniach – wszędzie tam, gdzie siła ludzkich mięśni jest zwyczajnie niewystarczająca, ponieważ konieczne jest przeniesienie ładunku o wadze od kilkuset kilogramów do nawet wielu ton. Wśród licznych urządzeń dźwigowych do tych mniej znanych należą wagi dźwigowe oraz ręczne wciągniki łańcuchowe.

Wspomniane wagi są bardzo wygodne w użyciu i same stosunkowo niewiele ważą – w dzisiejszych czasach te urządzenia, mając średnią masę około piętnastu kilogramów potrafią unosić ciężary ważobrobka-red-roosterące ponad tonę, przy czym najczęściej są to już wagi cyfrowe, zaopatrzone w wytrzymałe akumulatory, elektroniczne wyświetlacze oraz piloty wraz z różnymi trybami pracy. Dziś technologia wkracza nawet tam, gdzie pozornie nie ma takiej potrzeby, praktycznie jednak postęp technologiczny zwiększa komfort i bezpieczeństwo użytkownika.

Podobnie jest z ręcznymi wciągarkami potrafiącymi szybko radzić sobie nawet z dużymi ciężarami, zwłaszcza tam, gdzie trudno jest o zasilanie elektryczne. Większość wciągników posiada łańcuchy wysokiej klasy z dobrej gatunkowo stali.

W razie awarii pomocny będzie serwis urządzeń dźwigowych – należy jednak pamiętać, że jeżeli kupimy sprzęt dobrej jakości prawdopodobnie nigdy nie będziemy musieli odwiedzać serwisu.

Artykuł powstał przy współpracy z:

2016-09-16-14_31_39-wciagniki-wciagarki-tensometry-red-rooster-polska

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*