Metody nauki języka angielskiego

london-530055_1280

Szkoły językowe stosują wiele metod nauki języka angielskiego. Zazwyczaj są to metody bezpośrednie, które duży nacisk kładą na jak najszybsze używanie języka. Ich celem jest, abyś jak najszybciej był w stanie prowadzić rozmowy po angielsku, rozumieć, co ktoś do Ciebie mówi i być w stanie dużo powiedzieć. Jednym ze sposobów jest słynna metoda Callana, która polega przede wszystkim na powtórkach. Jest ona stosowana wszędzie tam, gdzie liczy się nauka „prawdziwego” języka i jak najszybsze zastosowanie go w konwersacjach.

Metoda ta na przestrzeni lat wyewoluowała, stając się podstawą dla innych trybów nauki języka angielskiego. Wiele pozostałych metod bezpośrednich wywodzi się właśnie od Callana. Nacisk na skuteczną komunikację w języku obcym to również jej efekt. Dzięki temu właśnie dość szybko jesteś w stanie przeprowadzić prostą rozmowę. Kiedy ćwiczysz konwersacje, pozbywasz się również irracjonalnego lęku przed mówieniem, który towarzyszy każdemu podczas nauki języka obcego.

Jeśli chcesz poprawić swoje wyniki i uczyć się angielskiego jeszcze szybciej, poświęcaj na to także swój wolny czas. Wystarczy nawet 15 minut każdego dnia. Korzystaj z tego, że wtedy sam dowodzisz i wybierz taką metodę nauki, która sprawi Ci przyjemność. Może to być na przykład oglądanie vlogerów po angielsku lub czytanie anglojęzycznych blogów czy portali. Możesz także po prostu oglądać angielskie filmy z polskimi napisami lub czytać ulubione, znane Ci książki po angielsku. Dzięki temu niepostrzeżenie wzbogacisz swoje słownictwo i nauczysz odruchowo rozumieć angielskie wypowiedzi, bez żmudnego tłumaczenia sobie ich w głowie na polski. Unikniesz także tłumaczenia w myślach z polskiego na angielski, gdy chcesz coś powiedzieć – będziesz od razu konstruować zdania po angielsku. Samodzielna praca jest zatem w stanie znacząco poprawić Twoją znajomość języka.

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*