Kosmetyki naturalne

32700881892_0f01b0ca18_k

Zapotrzebowanie na kosmetyki naturalne na rynku jest coraz większe. Dlaczego tak się dzieje? Być może konsument stał się bardziej świadomy i wie już, że kupowanie ładnych rzeczy nie zawsze jest współmierne z ich użytecznością.

Nastała też moda na produkty eko i bio, które są gwarancją dobrej jakości, nawet jeśli czasem idzie ona w parze z wysoką ceną. Gdy konsument sięga po naturalne kosmetyki, najczęściej ma kilka wymagań odnośnie do nich:

Producenci kosmetyków naturalnych powinni zagwarantować, że kosmetyki są faktycznie stworzone wyłącznie z naturalnych składników i nie zawierają dodatkowo różnych środków, np. SLS. SLS w np. szamponach odpowiada za bardzo dokładne oczyszczenie struktury włosa, ale z drugiej strony też wiążę się z przesuszaniem. Jeśli ktoś z natury ma suchą skórę głowy i suche włosy to szampony z SLS będą mu bardzo szkodzić. Taki konsument szuka więc faktycznie naturalnych i sprawdzonych produktów, których skład ogranicza się do absolutnego minimum.

Czego konsumenci szukają na rynku najczęściej?

Poza wspomnianymi już szamponami, powraca moda na proste mydła zamiast żelów do mycia ciała. Naturalne mdło w kostce nie jest aż tak wygodne w stosowaniu jak mydło w płynie, ale za to kupując je mamy pewność, że nasza skóra nie będzie po kąpieli ściągnięta i sucha.

Coraz częściej klienci szukają także toników. Producent kosmetyków niejednokrotnie sięga po rozwiązania, które z jego perspektywy są dobre, niestety dla klienta nienajlepsze. Przykład? Alkohol w tonikach. Z jednej strony pozwala na odkażenie skóry i jej oczyszczenie, z drugiej… nasz naskórek bardzo nie lubi produktów z alkoholem, ponieważ te pozostawiają uczucie ściągnięcia skóry. Producenci kosmetyków naturalnych powinni więc pomyśleć o wprowadzeniu jak największej ilości toników bez alkoholu, opartych wyłącznie na sprawdzonych półproduktach. Dobrą alternatywą dla toników są obecnie hydrolaty, na przykład różany czy lawendowy, które delikatnie łagodzą i odświeżają twarz, ale też nawilżają. Hydrolaty stają się popularne, dzięki czemu są łatwo dostępne, najczęściej jednak można je kupić w Internecie. Świadomy konsument coraz częściej wybiera rozważne zakupy w Internecie niż te drogeryjne.

źródło: http://www.elfa-pharm.pl/pl/

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*