Kosmetyki dla noworodka

baby-821625_1280

Każda młoda para spodziewająca się pierwszego dziecka ma przed sobą wiele spraw do zrealizowania. Przede wszystkim trzeba zakupić wyprawkę do szpitala, na którą składają się rzeczy zarówno dla przyszłej mamy jak i jej nowo narodzonego dziecka. Poza tym przyszli rodzice muszą zainwestować w dobry, solidny wózek dziecięcy. Wózek można kupić nowy, ale dobrym rozwiązaniem jest kupno wózka z drugiej ręki. Nie tylko oszczędzamy pieniądze, ale również możemy mieć większą pewność co do jakości wózka.

Jeśli wygląda on doskonale po kilku miesiącach używania, to znaczy, że jest dobrze i prawidłowo wykonany. Obok wózka dziecięcego przyszli rodzice muszą zastanowić się nad umeblowaniem pokoiku dziecięcego. Kupno odpowiedniego łóżeczka, mebelków i wszystkich akcesoriów niezbędnych młodemu maluchowi jest nie lada wyzwaniem. Warto zastanowić się nad meblami wielofunkcyjnymi.

child-1283178_1280

Łóżeczko, które rośnie razem z dzieckiem, stolik, który może być jednocześnie przewijakiem i wiele, wiele innych funkcjonalnych rozwiązań. Obok mebli należy zaopatrzyć się również w ubranka dziecięce. Ubranka możemy kupić w wielu miejscach, warto zwrócić jednak uwagę na materiał z jakiego są wykonane. Unikać powinniśmy wszelkich materiałów sztucznych, nieoddychających. Zaraz przed rozwiązaniem rodzice powinni zacząć kupować również wszelkie kosmetyczne artykuły.

Pieluchy i mokre chusteczki z pewnością przydadzą się w codziennej higienie malucha. Jeśli chodzi o kosmetyki dla noworodka, również powinniśmy zwrócić uwagę na skład produktów. Powinien być on jak najbardziej naturalny, bez zbędnych dodatków, bez parabenów i silnych detergentów. Musimy pamiętać, że skóra małego dziecka jest niezwykle wrażliwa i podatna na podrażnienia i alergie. Dlatego wybierając kosmetyki dla dziecka powinniśmy wybierać te sprawdzone i polecane przez innych rodziców. Znanymi i dobrymi kosmetykami są produkty marki Oillan i marka Ziaja i jej kosmetyki dla dzieci – Ziajka.

Są to produkty szeroko dostępne, o dużym asortymencie i o dosyć dobrym składzie. Poza tym nie są to produkty przesadnie drogie. Obie te marki mogą pochwalić się wieloma produktami dla noworodków. Znajdziemy tutaj produkty do codziennego mycia ciała malucha, produkty nawilżające, o przyjemnym zapachu i dobrym składzie. Poza tym oliwki, które są niezbędne do dobrego nawilżenia i odżywienia skóry malucha. Rodzice powinni posiadać również zasypkę dla niemowląt oraz produkty, które przydadzą się przy ewentualnych odparzeniach. To wszystko warto zacząć kupować wcześniej.

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*