Kontrola samochodu

kermit-2091891_640

W dzisiejszych czasach nie ma chyba rodziny, która nie posiadałaby choćby jednego samochodu. A każdy odpowiedzialny kierowca wie, jak ważne jest, aby pojazd był sprawny, dzięki czemu zapewniamy sobie i pasażerom większe bezpieczeństwo.

W gestii każdego właściciela czterech kółek leży obowiązek okresowych badań technicznych, bez których pojazd nie zostanie dopuszczony do ruchu drogowego. Lecz nie zawsze przegląd gwarantuje możliwość użytkowania samochodu. Może się zdarzyć, że podczas kontroli zostaną wykryte usterki i nie zostanie wydana pozytywna opinia, a diagnosta zatrzyma dowód rejestracyjny i skieruje nas na warsztat samochodowy w celu naprawy, na co mamy 14 dni. W tym czasie posługujemy się dokumentem zastępczym.kermit-2091891_640

Po przywróceniu sprawności należy ponownie udać się na stację kontroli, gdzie zostaną sprawdzone tylko te podzespoły, które spowodowały postawienie negatywnej diagnozy. Kiedy okaże się, że wszystkie wady zostały usunięte, dostaniemy wpis do dowodu rejestracyjnego. Pamiętajmy też, aby nie ograniczać się tylko, do obowiązkowych badań, ale również poza nimi należy być bardzo czujnym i z każdą niepokojącą nas nieprawidłowością udać się do fachowca. Takie usługi zaoferuje nam auto serwis Wadowicka . Niezwykle ważne są również opony, które należy zmieniać w zależności od pory roku, na letnie bądź zimowe. Czynnością tą zajmuję się wulkanizacja.

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*