Kawa nie tylko na początek dnia

coffee-924045_1920

Wielu z nas nie wyobraża sobie życia bez kawy. Zaparzenie jej to często pierwsze, o czym myślimy rano. W ciągu dnia także często sięgamy po kawę, żeby podnieść poziom energii, wypić ją na spotkaniu ze znajomymi lub jako uzupełnienie lektury dobrej książki.


Rynek oferuje przeróżne rodzaje kawy, niektóre z nich są kawami codziennymi, inne nadają się dla koneserów. W zależności od sposobu ich zaparzenia i zastosowanych dodatków, a także od pochodzenia ziaren, mocy i zawartości kofeiny, kawy mają niezwykle bogaty przekrój smaków i aromatów.

Kawa ziarnista Parana Extra Bar to kawa kremowa, o łagodnym smaku. Można także użyć jej do zrobienia espresso, które jest bardziej gorzkie. Ma niewiele kofeiny, więc nadaje się bardziej na spotkania z przyjaciółmi przy filiżance, niż na zapracowane popołudnia. Jest polecana dla osób lubiących niebanalny smak i wysoką jakość. Kawa ziarnista Parana Extra Bar jest palona w rodzinnej palarni we Włoszech, co podkreśla jej unikalność i powiązania z tradycją.

Można także wybrać kawę lekko słodką, nie mocną, taką jak kawa ziarnista Arcaffe Roma. Skomponowania z sześciu odmian ziaren, jest łagodną, wyjątkową kawą dla koneserów. Produkowana od wielu lat, jest nieprzerwanie ceniona za lekko karmelowy smak i łagodność. Kawa ziarnista Arcaffe Roma przywodzi na myśl leniwe popołudnia w ogródku rzymskiej kawiarni, czas spędzany z przyjaciółmi w cieple zachodzącego słońca i relaks.

coffee-206142_1280

Jeśli z kolei marzy nam się kawa lekko czekoladowa, z której można w zależności od dodatków stworzyć różne kompozycje smakowe, dobrym wyborem będzie kawa ziarnista Agust. Ta pochodząca z Ameryki Południowej mieszanka kaw zdobyła nagrody za swój niezwykły smak. To dobry wybór do towarzystwa słodyczy, ponieważ kawa ziarnista Agust to kawa deserowa, o kremowym smaku.

Jeśli lubisz pić kawę, warto zgłębić jej świat, poszerzyć repertuar i poznać nowe odmiany, i mieszanki.

Kawa nie musi kojarzyć się jedynie z trudnymi porankami i dniami wypełnionymi wytężoną pracą. Nie musi także stanowić tylko ratunku w kryzysie energetycznym. W miarę poznawania nowych jej odmian można znaleźć miejsce na picie kawy w każdym momencie życia. Wybieranie wysokiej jakości kaw ziarnistych gwarantuje poznanie odległych zakątków świata za pomocą zmysłów smaku i zapachu. Każdy, kto nie wyobraża sobie życia bez kawy, powinien poznać mnogość jej odmian i spróbować kaw niecodziennych, palonych setki kilometrów od miejsca, gdzie trafiają, by ktoś spędził magiczne chwile pijąc je samemu lub w dobrym towarzystwie.

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*