Kabiny prysznicowe: wszystko co musisz wiedzieć

43287-_prysznic_i_wanna_w_lazience_kn_freewp_freepw_free

Odpowiednie wyposażenie łazienki to warunek konieczny, aby mieszkanie w odpowiedni sposób spełniało swoje funkcje i było po prostu wygodne. Jednym z podstawowych punktów jej urządzania jest wybór odpowiedniej kabiny prysznicowej. Mają one tą przewagę nad wanną, że zajmują znacznie mniej miejsca, a także chronią resztę łazienki przed zachlapaniem podczas kąpieli.
Wybór kabin prysznicowych na naszym rynku jest naprawdę spory i łatwo się pogubić w różnicach między nimi.Można kupić tanią, chińską kabinę lub luksusowe dzieło włoskich designerów, które kosztuje tysiące złotych.

Odpowiednie rozwiązanie leży zapewne gdzieś pośrodku: z jednej strony trzeba unikać najtańszych rozwiązań rodem z supermarketów, gdyż mogą łatwo przeciekać i nie będą zbyt trwałe. Natomiast najdroższe kabiny owszem, mają wysoką jakość, jednak jest ona nieproporcjonalna do bardzo wysokiej ceny, jaką trzeba za nie zapłacić. Najlepszym rozwiązaniem jest więc wybór uznanej i popularnej marki ze średniej półki, do których zaliczają się na przykład kabiny prysznicowe Roca. Jest to popularna marka, nie będziemy wiec problemów z ewentualną gwarancją lub dokupieniem jakichś część, na przykład rolek czy zawiasów do drzwi. Innym rozwiązaniem może być kabina prysznicowa sanplast, które jest tańsza, a jednocześnie produkowana przez równie uznaną na polskim rynku markę.

Fakt, że kupując kabinę musimy często zrezygnować z wanny sprawia, że warto zastanowić się nad głębokością brodzika. Są głębokie brodziki, które z powodzeniem mogą zastąpić wannę w wielu typowych czynnościach. Nie wyglądają one jednak tak dobrze jak płytkie brodziki, musimy więc zdawać sobie sprawę, że wybór głębokiego brodzika wpłynie na estetykę naszej łazienki.
O tym jaka kabina będzie dla nas najlepsza decydują także drobne niuanse jak na przykład: wybór szkła, z którego zrobione są ścianki boczne (przezroczyste czy mleczne), rodzaj drzwi (przesuwane czy na zawiasach) a przede wszystkim jej rozmiar.

Do małej łazienki możemy wstawić kabinę o wymiarze 80 cm, jednak nie będzie ona najbardziej wygodna. Dużo lepszym pomysłem jest poświęcić jeszcze trochę miejsca i wstawić kabinę rozmiaru 90 cm, gdyż różnica w komforcie użytkowania jest naprawdę odczuwalna. A jeżeli mamy wyjątkowo nieforemne pomieszczenie możemy szukać kabin o nietypowych gabarytach (na przykład prostokątnych czy całkowicie okrągłych), albo nawet próbować zamówić kabinę robioną na wymiar.  Rozwiązań jest naprawdę wiele, ale trzeba pamiętać, że zazwyczaj mają one swoją cenę.

źródło: http://www.topsanit.pl/

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*