Jakie mieszkanie kupić?

mieszkanie-typu-studio

Ostatnio coraz częściej rozważam zakup mieszkania, nie wiem tylko na co się zdecydować.

Niby na rynku wtórnym można znaleźć ciekawe apartamenty, sprzedaż mieszkań idzie bardzo szybko i sprawnie ale… No właśnie „ale”. Czasami przeszkadza mi fakt, że już ktoś tam mieszkał, zmienił mieszkanie po swojemu. Tu wyburzona ściana, tutaj coś namalowane. Tapety, które mi się nie podobają albo które sprawiają, że na mieszkanie patrze inaczej. Z drugiej strony, sprzedaż mieszkań już używanych ma swoje plusy. Mieszkania te są trochę tańsze i nie wymagają aż takiego nakładu finansowego. Jeżeli znajdziemy apartamenty odpowiadające naszym gustom, zmiany będą ledwo kosmetyczne. Ponadto jeżeli uda nam się kupić mieszkanie umeblowane, a sprzedaż mieszkań w pełni lub częściowo umeblowanych zdarza się często, możemy zaoszczędzić naprawdę sporo na późniejszych zakupach i remontach.

Jeżeli chodzi o rynek pierwotny i mieszkania deweloperskie, jedynym minusem są czasami ceny i to, że mieszkanie musimy robić od podstaw co wiąże się z pewnymi kosztami. Jeżeli jednak na takie koszty jesteśmy przygotowani to czekają na nas genialne możliwości. Sprzedaż mieszkań w budynku w którym dostępne są też lokale użytkowe to strzał w dziesiątkę. Nie dość, że jako przyszli mieszkańcy będziemy mieli blisko to sklepów czy do fryzjera to w dodatku lokale użytkowe nie muszą być przeznaczone tylko dla innych. Przecież możemy kupić je równie dobrze my i np. przenieść swoją firmę blisko domu lub jeżeli jeszcze jej nie mamy pomyśleć o rozpoczęciu własnej działalności.

Apartamenty od dewelopera dają nam nieograniczone możliwości. Gdy wchodzimy do pustego domu o białych ścianach jedyne co nas ogranicza to nasza własna wyobraźnia (no czasami też portfel). To my decydujemy czy ta ściana ma tu zostać, albo czy w tym pokoju lepiej urządzić pokój dzienny, gabinet czy sypialnię. Dlatego sprzedaż mieszkań w surowym stanie jest o wiele łatwiejsza dla agentów nieruchomości. Każdemu kupcowi serce mocniej zabije gdy zobaczy swój dom, apartamenty, które powstają na naszych oczach.

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*