Jak zadbać o wygląd swojej miejscowości?

images

Każdy z nas, gdy pojedzie w jakieś miejsce, jakiś ciekawy zakątek Polski, jest wręcz zachwycony. W innych miastach podobają nam się dosłownie wszystkie rzeczy, jakie mijamy. Zaczyna się narzekanie, że nasza miejscowość nie jest tak bardzo atrakcyjna jak inne, że mogłoby być lepiej, piękniej.

Tak właśnie postępuje większość ludzi. A przecież zmiana wizerunku swojej miejscowości nie jest aż tak bardzo kosztowna, zwykle liczą się wyłącznie dobre chęci i motywacja, by w ogóle znalazł się ktoś taki, kto pierwszy odważy się coś zmienić. Jak wiadomo, w każdej miejscowości występują grupy ludzi, zwane miejscowymi chuliganami, którzy niszczą wszystko, co spotkają na swojej drodze, by po prostu zrobiło im się lepiej.

To jest chyba główny powód, dla którego władze miejskie, czy wiejskie, nie chcą podejmować się żadnych zmian. Najczęściej niszczonymi przedmiotami jest gablota ogłoszeniowa. Jak wiadomo, jest to potrzebna rzecz na niejednej ulicy, głównie po to, aby poinformować mieszkańców o ważnych rzeczach. Każdy z nas chce się dowiedzieć z tak zwanej „pierwszej ręki”, co wydarzy się w najbliższym czasie w naszej miejscowości. Najlepsze gabloty ogłoszeniowe są po prostu oprawione plastikiem i zamykane na kłódkę. Zaleca się, aby kłódkę posiadały władze gminy, miejscowy ksiądz i na przykład sołtys. Gdy ktoś chce skorzystać z zawieszenia ogłoszenia, może w każdej chwili udać się po kluczyk i wywiesić swoje informacje. Gablotę plastikową ciężej jest zniszczyć niż szklaną, a dzięki kłódce mamy pewność, że nasze ogłoszenie nie zostanie przez nikogo zerwane. Donice miejskie również dodają pięknego uroku naszej miejscowości. Często jakieś parkingi, bądź niewykorzystywane tereny są po prostu nieobstawione niczym. Warto więc zainwestować w takie donice i posadzić w nich sezonowe kwiaty. W każdej miejscowości na pewno znajdzie się ktoś, kto zechciałby zaopiekować się kwiatami i chociażby je podlewać.
Przez grupy chuligańskie są również coraz częściej niszczone śmietniki, zwykle te plastikowe. Zaleca się więc korzystanie ze śmietników stalowych. Takie kosze stalowe np. http://www.konarch.pl/kosze-na-smieci są bardzo praktyczne, ponieważ jak sama nazwa mówi, są wytworzone z solidnego materiału, trudnego do zdarcia. Śmietnik, niby taka podstawowa, zwykła rzecz, a jest naprawdę potrzebna naszemu miastu. Bo co więcej może wpływać na estetykę, jak nie śmieci? Ludzie nie lubią podróżować i odwiedzać miejsc, w których jest duże zanieczyszczenie, szczególnie jeśli pod nogami walają im się śmieci.
Warto więc pamiętać o tych najbardziej podstawowych rzeczach. Są takie zwyczajne, ale bez nich nasza miejscowość nie ma możliwości wyglądać pięknie i przyciągać uwagę ludzi z innych zakątków Polski.

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*