Jak wpływ na stan zdrowia ma masaż

5559760089_08fe97001c_b

Masaż znany jest już od czasów starożytnych. Kojarzy się przede wszystkim z ogromną przyjemnością oraz z możliwością zafundowania sobie i swojemu organizmowi bardzo dużej dawki nawilżenia, pobudzenia naczyń krwionośnych, redukcji bóli stawowych a także rozbicia podskórnej tkanki tłuszczowej.
Można się spotkać z kilkoma różnymi rodzajami masażu, z których każdy ma inne przeznaczenie i spełniać ma inną rolę.Najbardziej znany i charakterystyczny jest masaż relaksacyjny. Jest to zabieg bardzo przyjemny. Dzięki niemu można się odprężyć, zrelaksować i zapomnieć o trudach dnia codziennego. Masaż relaksacyjny jest wykonywany zwykle w salonach piękności i w salonach spa. Towarzyszą mu: nastrojowa muzyka i przepiękne świece, które tworzą niepowtarzalny nastrój. Masaż relaksacyjny może być poświęcony różnym partiom ciała. Najczęściej wybiera się masaż pleców, gdyż przez klientów jest on uważany za zdecydowanie najbardziej przyjemny.
Zupełnie inne role do wykonania ma masaż leczniczy. Jest to rodzaj masażu, który powinien być wykonywany przez doświadczonego masażystę. Celem masażu jest redukcja dolegliwości bólowych, które najczęściej dotyczą narządów ruchu oraz stawów. Swoistą odmianą masażu leczniczego jest drenaż limfatyczny. Dzięki niemu zdecydowanie poprawia się kondycja żył. Zabieg jest zalecany w leczeniu żylaków oraz przy problemach skórnych, związanych np. z pojawianiem się cellulitu. Drenaż limfatyczny wykonuje się przy użyciu specjalistycznych urządzeń i sprzętów, które zasysają skórę.

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*