Jak prawidłowo dbać o zęby

dent2

Higiena i prawidłowe dbanie o zęby to podstawa. Powinniśmy je myć po każdym posiłku, jeśli jednak nie mamy takiej możliwości to starajmy się je regularnie myć rano i wieczorem. Jeśli jednak zaniedbamy zęby to zapewne pojawią się z nimi pewne problemy. Najczęściej będzie to próchnica, ubytki w zębach, a nawet leczenie kanałowe. W takim wypadku jedynym rozwiązaniem i pomocą w takiej sytuacji staje się sprawdzony i doświadczony stomatolog.

Lekarz stomatolog będzie starał się na wyleczyć nasze zęby, jednak jeśli bardzo je zaniedbamy to może się zdarzyć sytuacja w której zęby nie będą nadawały się do leczenia, a jedynie do usunięcia.

Jeśli jesteśmy w młodym wieku usunięcie zęba to nie najlepsza wiadomość, jednak czasem będzie to koniecznością. Jednak zamiast zęba możemy zastosować implanty zębowe, które zastąpią nam nasze zęby i oprócz nas nikt nie musi o tym wiedzieć. Jednak wstawienie implantu zębowego to znacznie większy zabieg. Chirurgia stomatologiczna to właśnie dziedzina medycyny, która zajmuje się właściwym wstawianiem implantów oraz całą chirurgią jamy ustnej.
dent2
Podczas zabiegu chirurgicznego jesteśmy znieczuleni i podczas zabiegu lub operacji nie będziemy odczuwać bólu ani dyskomfortu. Może on się natomiast pojawić zaraz po zabiegu. Jednak wstawienie implantu to nie jest jeden zabieg, składa się zazwyczaj z kilku zabiegów.

Polecany dentysta w Krakowie: http://www.stomatologiakrakowczyzyny.pl/pl

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*