Istotne elementy dla funkcjonalności parku

1

Parki to ważny element przestrzeni miejskiej. Te zielone tereny pośród zabetonowanej przestrzeni pozwalają zapracowanym mieszkańcom na kontakt z przyrodą, bawią się w nich dzieci, są też dobrym miejscem na spacer z psem. Aby korzystało się z nich wygodnie i bezpiecznie konieczna jest odpowiednia mała architektura. Składają się na nią takie elementy jak kosze na śmieci, donice z betonu, stoły, osłony drzew czy stojaki na rowery.


Ławki to jedne z najistotniejszych przedmiotów dla funkcjonalności parku. Dobrze sprawdzi się ławka z metalu, lub z betonu połączonego z drewnem, ponieważ są to wytrzymałe materiały. Aby park był miejscem bezpiecznym, konieczne są odpowiednie balustradki, które będą zapobiegały chociażby wpadnięciu dzieci do jeziorka czy wybiegnięciu poza teren znajdującego się na terenie parku placu zabaw.Wjeżdżaniu i parkowaniu samochodów zapobiegają odpowiednie bariery uliczne. Zaś dla ułatwienia życia rowerzystom przydadzą się stojaki na rowery.
Ważnym dla użytkowników parku aspektem jest też odpowiednia ilość koszy na śmieci.

Parki to miejsca, które umożliwiają mieszkańcom miast wypoczynek wśród drzew i krzewów. Aby dobrze służyły lokalnej społeczności konieczne jest ich funkcjonalne urządzenie. Zwykle nie zwracamy uwagi na tak niepozorne elementy jak ławki, kosze na śmieci, donice z kwiatami lub betonowe słupki, jednak mają one istotny wpływ na nasz komfort przebywania w parku. Ważne, aby były wykonane solidnie i z odpowiednich materiałów. Sprawi to, że będą służyć mieszkańcom przez długi czas.

Więcej na: http://konarch.pl/kategoria/inne/bariery-i-ogrodzenia/

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*