Elementy przestrzeni miejskiej

komserwis-slupki-uliczne-agora-katowice

Coraz więcej miast w Polsce zaczyna szczególnie dbać o wygląd i estetykę swoich reprezentacyjnych miejsc. Samorządy kładą coraz większy nacisk na tworzenie przyjaznej i funkcjonalnej infrastruktury w ramach przestrzeni miejskiej.Pojawiają się nowe projekty, przebudowy i realizacje w obrębie głównych ulic, placów, skwerów czy parków.


donica-boston-130404-1_lRozpoczynając tego typu inwestycje należy jednak zadbać nie tylko o wygląd, ale także o funkcjonalność i trwałość przeprowadzanych projektów. Bardzo przydatnym elementem w każdym mieście są rozmieszczone w odpowiednich miejscach tablice informacyjne, które mogą pełnić funkcje drogowskazów, informować o zabytkach i ważnych punktach.

Projektując przestrzeń miejską należy również pamiętać o miejscach, gdzie mieszkańcy mogliby odpocząć i zrelaksować się. Jednym z przykładów tego typu rozwiązań są ławeczki w parkach.Warto jednak zadbać, aby miejsca te były trwałe i bezpieczne. Najlepiej zatem stosować odporne ławki stalowe.

central-park-535645_960_720Aranżując przestrzeń skwerów lub placów zdarza się, że nie ma możliwość wprowadzania elementów zielonych (drzew, krzewów, kwiatów) w sposób tradycyjny poprzez nasadzenia. Rozwiązaniem tego problemu okazują się być donice betonowe o różnych kształtach i wymiarach.

Estetyczna i przyjazna przestrzeń miejska bardzo korzystnie wpływa na poziom życia lokalnej społeczności, warto zatem w nią inwestować.

Źródło: www.komserwis.pl

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*