Drewniane wnętrze

large_nowoczesne-podlogi-schody-baront

Naprzeciw modzie na minimalistyczne, chłodne wnętrza wychodzi drewno, kojarzące się z nostalgicznym ciepłem starych budynków. Projektanci aranżują je na zupełnie nowe sposoby, a tak bliski od zawsze człowiekowi materiał swoją jakością wypiera plastik. Coraz częściej występuje w nowoczesnych połączeniach ze szkłem, przełamując jego chłodną taflę.

Drewno wraca także jako podstawowy element nie tyle wystroju co tworzenia wnętrz – szczególnie popularne stają się ostatnio luksusowe podłogi drewniane. Przygotowywane za pomocą nowoczesnej techniki są trwałe, łatwe w utrzymaniu i oryginalne. Odporne na niezliczoną ilość kroków, przy tym ciepłe i izolujące – każdy producent podłóg drewnianych zapewnia o ich wytrzymałości, a ich popularność w ostatnich latach tylko potwierdza te opinie.

Luksusowe podłogi drewniane są fantastycznym podłożem dla mebli, zarówno z tego samego materiału jak i z innych – świetnie gra z chłodnym metalem tworząc industrialny charakter, jak i z miękkimi sofami i fotelami – dodając niezbędnej przytulności pomieszczeniu, w którym się znajdują.

A skoro podłogi to i luksusowe schody drewniane – najwyższej jakości i dopasowane do wnętrza, znacznie bezpieczniejsze niż wyłożone na przykład płytkami. Drewno nie jest śliskie ani tak twarde, co jest istotne szczególnie gdy w domu pojawią się malutcy członkowie rodziny – a im, jak wiadomo, upadków nigdy mało.

Obecnie drewno dobrej jakości, dobrze wykonane i zaaranżowane ze smakiem jest w domach symbolem luksusu, dobrego gustu i rozsądku. Praktyczne względy zastosowania tego materiału w urządzaniu mieszkania stawiają je na znacznie wyższej pozycji niż chociażby panele z tworzyw sztucznych, które są przecież nietrwałe i łatwe do uszkodzenia, a przede wszystkim tylko udają prawdziwe drewno i nigdy nie zaspokoją potrzeby życia w miłym i ciepłym domu.

Źródło obrazka: http://baront.pl/oferta/schody-drewniane/

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*