Czystość i wygląd parku

Lurgan Park

Podczas pięknej pogody, gdy spacerujemy wzdłuż parkowych alejek, często wyrzucamy zbędne małe przedmioty do kosza. Służą do tego kosze parkowe, które znajdują się przy większości ławek – tak powinno przynajmniej być w świecie idealnym.

W takim świecie, nie byłoby również porozrzucanych papierków na trawnikach, czy pomiędzy zadbanymi, pachnącymi wysepkami kwiatów. Niestety wiele ludzi nie zwraca uwagi na czystość naszego otoczenia i zaśmiecają je nawet przy takich okazjach, którym bardzo łatwo jest zaradzić.

W dzisiejszych czasach, w parkach, czy w dużych ogrodach, ludzie montują takie kosze, które mogą również pełnić funkcję ozdobną. Ich wygląd bardzo się zmienił na przestrzeni lat. Rzadko się zdarza, abyśmy widzieli brudne, czy proste, szare kosze, umieszczane przy chodnikach w parkach. Teraz stosuje się rozwiązania wykorzystujące drewno, czy inne ozdobne materiały. Zdarza się jednak, że widnieją na naszych ulicach również kosze stalowe. Nie znaczy to jednakże, że muszą one wyglądać na stare, zużyte, czy nawet zepsute.

Kosze stalowe, tak samo, jak te pozostałe, mogą prezentować się naprawdę dobrze. Najważniejsze jednak, że zarówno te mogące służyć jako ozdoba, jak i te „zwyczajne”, spełniają swoje zadanie. Wiele ludzi bowiem często zapomina, jaka jest ich podstawowa funkcja. Osoby wyrzucające śmieci ze swoich kieszeni na trawnik, czy prosto na chodnik, nie odznaczają się wysoką kulturą osobistą.

To samo można powiedzieć o człowieku, który zwyczajnie kradnie drewniane donice wypełnione pięknymi sadzonkami kwiatów. W parkach często możemy zauważyć pewne braki takich właśnie przedmiotów. Idealnym rozwiązaniem są donice betonowe, których kształt nie musi bardzo odbiegać od tych znajdujących się w naszych domach. Jest to dobre wyjście z sytuacji. Również jeśli chodzi o szkodliwe warunki pogodowe – beton jest odporny na wiele niedogodnych czynników pogodowych.

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*