Ceramika budowlana

7037701261_172e734067_z

Z jakiego materiału budować ? Zastanawiają się te osoby, które zamierzają przystąpić do budowy domu, lub jakiegokolwiek innego budynku. Jeżeli materiał budowlany zostanie przez nich dobrze wybrany, to koszt budowy będzie niższy. Co nie jest bez znaczenia w przypadku budowy, kiedy to liczy się każdy grosz.

 

Liczne rynkowe oferty dowodzą, że ceramika budowlana jest różnorodna, ogólnie dostępna i zróżnicowana cenowo. Wystarczy tylko się zdecydować i dobrze wybrać. Warto dokonać częściowej analizy ceramiki tradycyjnej, gdyż jest najstarszą i trwałą. Ceramika budowlana tradycyjna proponuje użycie cegieł i pustaków ceramicznych, które są wyrabiane z gliny, lub też iłu z dodatkiem piasku i wody.

Po uformowaniu są suszone, a w następnej kolejności wypalane w wysokiej temperaturze. Ceramika budowlana zakłada produkcję elementów pełnych i drążonych. Różnicą jest to, że cegła pełna nie ma otworów, a cegły budowlane drążone posiadają otwory. Wszystkie elementy z tradycyjnej ceramiki muruje się na grube spoiny tradycyjną zaprawą z cementu i wapna. Wśród ofert z materiałami budowlanymi są również cegły klinkierowe.

Cegły te charakteryzuje wysoka trwałość na różne czynniki atmosferyczne i dlatego wykorzystuje się ją do budowy kominów, kominków. Jeszcze inną propozycją budowlaną są pustaki ciemne ceramiczne, które są przeznaczone do wznoszenia ścian zewnętrznych, jak i wewnętrznych, a także nośnych i nienośnych. Wykorzystuje się je w budownictwie mieszkaniowym, jak również w budownictwie użyteczności publicznej, lub budownictwie przemysłowym.

więcej na: http://lode.pl/

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*