AZS z tym można żyć

atopowe-zapalenie-skory

Coraz częściej borykamy się z problemami dermatologicznymi, a problemy te dotyczą również małych dzieci. Nie ma więc co się dziwić, że dzisiaj na rynku dostępnych jest wiele specjalistycznych kosmetyków, które mają nie tylko nawilżać czy wygładzać, ale też leczyć.
Przykładem takiego schorzenia, które utrudnia codzienne życia jest chociażby atopowe zapalenie skóry, na które niestety nie ma jeszcze skutecznego w stu procentach lekarstwa. AZS dotyka najczęściej dzieci oraz niemowlęta, a kiedy rozpoznamy pierwsze objawy to już możemy być pewni, że przypadłość ta zostanie z nami na całe życie. Nie trzeba jednak załamywać rąk, ponieważ istnieje wiele preparatów typu kosmetyki na atopowe zapalenie skóry, które pomagają normalnie funkcjonować i minimalizują problemy skórne. Podstawą jest tutaj bowiem codzienna higiena i pielęgnacja bez której właściwie nie da się żyć.

Częstym objawem jest bowiem swędzenie, pieczenie, a co za tym idzie wysuszona skóra i utrudnione funkcjonowanie nie tylko w ciągu dnia, ale też w nocy. Warto więc zaopatrzyć się w odpowiednie środki, przyda nam się balsam do skóry atopowej oraz wszelkie kremy, żele pod prysznic i tym podobne do „zadań specjalnych”. Atopowe zapalenie skóry twarz również atakuje i także w tym przypadku trzeba dokładnie o nią dbać i codziennie stosować odpowiednie kosmetyki.

Kosmetyki na atopowe zapalenie skóry powinny mieć oczywiście ściśle określony skład, a najlepiej ich używanie skonsultować z lekarzem dermatologiem, aby czasami nie wyrządzić sobie jeszcze większej krzywdy stosując coś, co tylko jeszcze bardziej podrażni i tak wrażliwą już skórę. Obok kosmetyków warto też uważać na to, aby nadmiernie nie wysuszać skóry, nie brać kąpieli tylko prysznic, a także prać ubrania czy pościele i ręczniki w specjalistycznych środkach czy płynach dla alergików. Osoby cierpiące na AZS podkreślają, że z dolegliwościami da się żyć, ale trzeba stale dbać o siebie i swoją skórę, nie można sobie „odpuszczać”, ponieważ choroba potrafi czasami wrócić nawet ze zdwojoną siłą. Obserwujmy też siebie i swoją skórę, aby wiedzieć czy jakiś kosmetyki lub też lekarstwo są na pewno dla nas odpowiednie.

My z pewnością zrobimy to najlepiej, a przy jakichkolwiek wątpliwościach warto udać się do przychodni, aby poradzić się lekarza. Balsam do skóry atopowej kupimy nie tylko w aptece, ale również w pierwszej lepszej drogerii, zanim jednak zdecydujemy się, aby go nabyć pamiętajmy o przeczytaniu jego składu, a najlepiej wszystko skonsultujmy z lekarzem.

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*