Azs u dzieci

picture

Azs u dzieci to atopowe zapalenie skóry, dotykające dzieci u których stwierdzono typ alergii odpowiadający za objawy tej choroby. Dzieci te narażone na kontakt z czynnikami alergizującymi oddziałującymi na układ oddechowy, pokarmowy czy skórę.

Bardzo złą wiadomością dla tych pacjentów jest to, że jest to choroba na całe życie. Natomiast informacją dobrą dla osób kontaktujących się z chorym dzieckiem, jest to, że azs nie jest zaraźliwe, więc nie trzeba obawiać się i stosować specjalnych środków ostrożności. Azs przyczyny to przede wszystkim predyspozycje genetyczne i alergiczne na specyficzne reagowanie na pyłki roślin, niektóre pokarmy, sierść zwierząt. Organizm dzieci dotkniętych tą chorobą wytwarza za dużo przeciwciał IgE zwróconych wobec alergenom. Azs przyczyny to uczulenie na takie produkty jak mleko, jajka, ryby czy pszenica a także szkodliwe dodatki zawarte w pożywieniu jak na przykład konserwanty. Azs objawy podstawowe to katar sienny, astma, atopowe zapalenie skóry a także atopowe zapalenie spojówek. Jednak rozpatrując azs objawy tej choroby należy zwrócić uwagę na bardzo dokuczliwy symptom z którym zmagają się dzieci a mianowicie zaczerwienienie, suchość i swędzenie skóry, które może objąć całe ciało dziecka.

Ciągłe nawroty tej choroby wywołują kolejne zakażenia bakteryjne czyniąc azs chorobą przewlekłą. U dzieci objawy tego schorzenia zauważa się najczęściej na szyi, twarzy i na łokciach. Powikłania tej choroby są bardzo uciążliwe dla młodych organizmów, ponieważ w miejscach chorobowo zmienionych powstają nadżerki czy pęcherzyki podatne na podrażnienia, których następstwem jest rozprzestrzenia się zmian na dalsze obręby ciała. Objawem bardzo dyskomfortowym jest złuszczenie się naskórka, które powoduje przykry efekt wizualny.

Źródło: zsercemoatopii.pl

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*