ramy do obrazów

Trudno sobie wyobrazić jakiekolwiek mieszkanie, w którym nie byłoby w ogóle obrazów, ani nawet zdjęć. Prawie zawsze, ozdoby te znajdują się w ramach, które okazują się być niemniej ważne. Jak dobierać najodpowiedniejsze ramy do obrazów?

Ramy a rodzaje obrazów

Przede wszystkim, wybierając ramy warto zwracać uwagę na to, czy aby na pewno pasują one do tego, co jest przedstawione na danych obrazach. Jeśli dany obraz przedstawia zielone tereny, łąki lub lasy, bądź też jakieś inne naturalne elementy, trudno o lepszy wybór niż ramki drewniane. Niemniej jednak, są również takie przypadki, w których ramki tego typu będą raczej kiepskim wyborem.

W przypadku bardziej wymyślnych obrazów, które uznać można za awangardowe, potrzebne są nowoczesne ramy do obrazów, najlepiej skonstruowane z metalu. W tym przypadku najlepiej zdają się sprawdzać ramy aluminiowe. Cechuje je nowoczesny design, a jednocześnie duża wytrzymałość. Nie obciążają one również ściany, ani kołka, na którym wiszą, gdyż aluminium należy do najlżejszych metali.

Ramy a wnętrze

Niewątpliwie, typ obrazu to nie wszystko, do czego trzeba dopasować ramy do obrazów. Ważne jest również zwracanie uwagi na rodzaj wnętrza, w którym mają zawisnąć dane ramy. W klasycznych wnętrzach dobrze wyglądają ramki drewniane, które przeważnie nie są najlepszym wyjściem w przypadku nowoczesnych wnętrz. W tym drugim przypadku zdecydowanie lepsze są ramy z metalu, chociaż niektóre ramki drewniane również nie są najgorszym wyborem, o ile są wykonane w nowoczesnym stylu.

Zobacz też: Ramki drewniane, ramy do obrazów | Nielsen Polska

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*